De Jong spasao Barsu u gradskom derbiju

Izvor: B92, 14.Feb.2022, 00:00

Fudbaleri Espanjola i Barselone odigrali su 2:2 u gradskom derbiju, u okviru 24. kola LaLige.

Izabranici Ćavija su do boda došli u šestom minutu sudijske nadoknade, kada je pogodio Luk de Jong.

Espanjol nije uspeo da savlada Barselonu na svom terenu ni posle 15 godina u prvenstvu.

Nije ništa slutilo na ovakav epilog nakon pogotka Pedrija u drugom minutu posle centaršuta Albe.

Darder je u 40. minutu lepim golom sa ivice kaznenog prostora izjednačio, >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << da bi Espanjol do preokreta stigao u 64. minutu.

Strelac je bio Raul de Tomas, posle asistencije Dardera i očajne reakcije štopera Barselone.

Do kraja susreta oba tima su ostala sa desetoricom na terenu, nakon crvenih kartona za Pikea i Melameda.

Tačku na zanimljiv susret stavio je De Jong u 96. minutu, glavom, posle centaršuta Adame Traorea.

Barselona je četvrta na tabeli sa 39 bodova, dok je Espanjol 13. sa 28 bodova.