Da li je mali Maksa sazreo za veliku scenu?

Izvor: Mondo, 02.Nov.2016, 10:02   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Da li je "mali Maksa" sazreo za veliku scenu?

Nemanja Maksimović u razgovoru za MONDO najavio mogućnost da napusti Astanu.

Foto: Guliver/Getty Images/Stringer

Sa reprezentacijom Srbije do 19 godina bio je evropski šampion. Sa selekcijom igrača do 20 godina postao je svetski prvak. Za dve sezone u Astani, dva puta je osvojio titulu u prvenstvu Kazahstana.

Da li je došlo vreme da Nemanja Maksimović, jedan od najmlađih A reprezentativaca naše zemlje, istovremeno i predvodnik mlade selekcije >> Pročitaj celu vest na sajtu Mondo << u pohodu na Evropsko prvenstvo, promeni sredinu i zaigra u nekoj od "liga petice"?

Statistika pokazuje da je tako, ali 21-godišnji ofanzivni vezista u razgovoru za MONDO zvuči prilično staloženo.

"Ugovor mi ističe narednog leta. Kada prođe poslednja utakmica za ovu godinu, 8. decembra u Ligi Evrope protiv Jang Bojsa, sešću sa ljudima iz kluba i odlučiti šta dalje. Da li ću napustiti Astanu ove zime ili idućeg leta", rekao nam je "mali Maksa" (nadimak dobio zbog istog prezimena sa saigračem u A reprezentaciji, najskupljim srpskim fudbalerom, Nikolom Maksimovićem iz Napolija).

Podsetimo, iako je od malih nogu nagoveštavao uspešnu karijeru, Maksimović je odlučio da je gradi postepeno. Iz Crvene zvezde je otišao u slovenačke Domžale, a odane u Astanu. Delovalo je da će prošlog leta napustiti Kazahstan i preći u francuski Lion, međutim, do transfera nije došlo.

Čini se da je sada došlo vreme za jače izazove...

Nastavak na Mondo...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Mondo. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Mondo. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.