Izvor: Beta, 16.Apr.2015, 14:23 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Da budemo brojniji i uspešniji
BEOGRAD, 16. aprila 2015. (Beta) - Predsednik Olimpijskog komiteta Srbije (OKS) Vlade Divac rekao je u četvrtak da se nada da će Srbija na Olimpijskim igrama u Rio de Žanejru 2016. godine imati "brojan i snažan" tim, kao i da će biti uspešnija nego na prethodnim Igrama u Londonu.
"U prethodnoj godini dobili smo i prve članove tima Srbije za Rio... Ovo je tek početak, i siguran sam da ćemo u Riju imati brojan >> Pročitaj celu vest na sajtu Beta << i snažan tim. Naš cilj u Riju je da budemo bolji nego u Londonu", rekao je Divac na sednici Skupštine OKS.
U Beogradu je održana četvrta redovna sednica Skupštine OKS. Skupština je bila izbornog karaktera jer je Izvršni odbor OKS dobio tri nova člana - Željko Trajković (rvanje), Nebojša Jevremović (veslanje) i Iva Popović (sinhrono plivanje).
Divac je ocenio da je 2014. godine bila veoma uspešna za srpski sport.
"U najuspešnijoj godini srpskog sporta ostvareni su veliki rezultati na medjunarodnoj sceni i treba da nam bude veliko zadovoljstvo što su svi ti sportisti bili podržani kroz programe Olimpijskog komiteta. Ovaj način finansiranja pokrenut je u prethodnom olimpijskom ciklusu. Prethodna godina jedan je od pokazatelja da se krećemo u dobrom pravcu", rekao je Divac.
Vlade Divac: ''Da budemo još brojniji i uspešniji!''
Izvor: Sportske.net, 17.Apr.2015, 07:56
Predsednik Olimpijskog komiteta Srbije (OKS) Vlade Divac rekao je da se nada da će Srbija na Olimpijskim igrama u Rio de Žaneriu 2016. godine imati "brojan i snažan" tim, kao i da će biti uspešnija nego na prethodnim Igrama u Londonu.




