Izvor: MozzartSport.com, 04.Okt.2020, 15:58

Cvajta: Ne šalite se sa Kilom

Vircburger ispustio prvu pobedu u 90+2

Niko ga nije uzimao za ozbiljno pre dve godine, kada je kao novajlija u Cvajti uspeo da se dokopa treće pozicije i mesta u baražu za Bundesligu. Niklo ga ne vidi u grupi favorita za najviši plasman ni ove sezone, a posle tri kola Holštajn Kil je lider nemačke Cvajte. I opasno preti da poremeti planove favoritima.

U prvom koli momci mladog stručnjaka Olea Vernera dobili su povratnika iz elite Paderborn (1:0). U drugom >> Pročitaj celu vest na sajtu MozzartSport.com << su izborili bod protiv favorita iz senke Braunšvajga (0:0), da bi danas tukli jedan od najvrednijih timova druge lige, Fortunu iz Dizeldorfa - 2:1.

U dosta uzbudljivom meču viđena su dva autogola, odnosno jedanaesterac u 86. minutu posle kog je Aleksander Miling doneo sva tri boda domaćinu. Penal je skrivio Kevin Danso i tom prilikom zaradio crveni karton, pa su gosti iz Dizeldrofa brojčano slabiji bili prilično bezopasni u poslednjim trenucima utakmice...

Vircburger Kikers, povratnik u Cvajtu, propustio je veliku šansu da dođe do prve pobede u susretu sa Grojter Firtom. Sve do drugog minuta sudijske nadoknade domaćin je imao prednost, da bi mladi Maksimilijan Bauer pogodio za 2:2 posle asistencije Branimira Hrgote...