Izvor: Mondo, 25.Jul.2019, 19:11

Čukarički igra za istoriju i NE NAZIRE se ko ga čeka

Čukarički igra za istoriju i NE NAZIRE se ko ga čeka

"Brđani" su izborili veliki remi u Norveškoj, a isti rezultat ostvarili su i njihovi potencijalni rivali. Pročitajte sve rezultate 2. kola.

Foto: Mondo/Stefan Stojanović

Srpski predstavnici u Ligi Evrope ostvarili su dobre rezultate u prvim mečevima.

Partizan je u Velsu opravdao ulogu favorita protiv Konas Kija i pobedio 1:0, a Čukarički je na gostovanju Moldeu odigrao 0:0 i najavio da će ostati u igri za plasman i u revanšu.
>> Pročitaj celu vest na sajtu Mondo <<
Nakon svojih utakmica, beogradski crno-beli tandem pratio je rezultate potencijalnih rivala.

Prvi je važnu vest saznao Partizan, jer su Malatija i Olimpija mnoge iznenadili rezultatom 2:2, koji daje prednost slovenačkom timu uoči uzvratne utakmice.

Malo kasnije, duel mogućih protivnika"brđana" - grčkog Arisa i kiparskog AEL-a takođe je završen bez pobednika i to identičnim rezultatom kao i u utakmica Čuke u Norveškoj - 0:0.

Ko pobedi u revanšu na Kipru igraće protiv uspešnijeg iz dvomeča Molde - Čukarički...

Mogu li "brđani" da ispišu istoriju i da prvi put eliminišu dva evropska rivala u jednoj sezoni?

STOP ZA HAJDUKOVOG "DŽELATA"

Foto: AP/Hassan Ammar

Prošle nedelje napravili su jedno od najvećih iznenađenja ovogodišnjih evro-kvalifikacija, jer su pobedili 3:1 na gostovanju Hajduku u Splitu i ostvarili istorijski plasman.

Ove nedelje, malteška Gzira započela je dvomeč 2. kola kvalifikacija u Letoniji, gde su je shvatili mnogo ozbiljnije nego u Hrvatskoj.

Ventspils - Gzira 4:0 (1:0)

Iako je simpatičan tim Đovanija Tedeska uspešno čuvao svoj gol 40 minuta, u 41. je domaćin postigao prvi pogodak i udarcem Kasparsa Svarupsa "načeo" mrežu autsajdera.

Do kraja meča Ventspils je još tri puta savladao Žastina Habera, golmana ostrvljana, čime je praktično u prvoj utakmici uradio najveći deo posla oko plasmana u sledeće kolo.

Pobednik ovog dvomeča igraće u trećoj rundi protiv boljeg iz duela Ženez Eš (Luksemburg) - Vitorija Gimaraeš (Portugal).

SVI rezultati 2. kola:

/glavna staza/

Gabala (Azerbejdžan) - Dinamo Tbilisi (Gruzija) 0:2

Pjunik (Jermenija) - Jablonec (Češka) 2:1

Ventspils (Letonija) - Gzira (Malta) 4:0

AEK Larnaka (Kipar) - Levski Sofija (Bugarska) 3:0

Utreht (Holandija) - Zrinjski (BiH) 1:1

Čikura (Gruzija) - Aberdin (Škotska) 1:1

Honved (Mađarska) - Univerzitatea (Rumunija) 0:0

Hagesund (Norveška) - Šturm Grac (Austrija) 2:0

Lehija (Poljska) - Brondbi (Danska) 2:1

Molde (Norveška) - Čukarički (Srbija) 0:0

Arsenal Tula (Rusija) - Nefči Baku (Azerbejdžan) 0:1

Malatijaspor (Turska) - Olimpija Ljubljana (Slovenija) 2:2

Mlada Boleslav (Češka) - Ordabasi (Kazahstan) 1:1

Flora (Estonija) - Ajntraht Frankfurt (Nemačka) 1:2

Alaškert (Jermenija) - FCSB (Rumunija) 0:3

Šahtjor Soligorsk (Belorusija) - Esbjerg (Danska) 2:0

CSKA Sofija (Bugarska) - Osijek (Hrvatska) 1:0

Hapoel Ber Ševa (Izrael) - Kairat (Kazahstan) 2:0

Lokomotiva Plovdiv (Bugarska) - Spartak Trnava (Slovačka) 2:0

Konas Ki (Vels) - Partizan (Srbija) 0:1

Norčeping (Švedska) - Lepaja (Letonija) 2:0

Fehervar (Mađarska) - Vaduz (Lihtenštajn) 1:0

Lucern (Švajcarska) - Ki Klaksvik (Farska Ostrva) 1:0

AZ Alkmar (Holandija) - Haken (Švedska) 0:0

Gent (Belgija) - Vitorul (Rumunija) 6:3

Dunajska Streda (Slovačka) - Atromitos (Grčka) 1:2

Aris (Grčka) - AEL Limasol (Kipar) 0:0

Ženes Eš (Luksemburg) - Vitorija Gimaraeš (Portugal) 0:1

Vulverhempton (Engleska) - Krusejders (S. Irska) 2:0

Rendžers (Škotska) - Progres (Luksemburg) 2:0

Domžale (Slovenija) - Malme (Švedska) 2:2

Budućnost (Crna Gora) - Zorja (Ukrajina) 1:3

Strazbur (Francuska) - Makabi Haifa (Izrael) 3:1

Torino (Italija) - Debrecin (Mađarska) 3:0

Legija Varšava (Poljska) - KuPS (Finska) 1:0

Espanjol (Španija) - Stjarnan (Island) 4:0

Šamrok Rovers (Rep. Irska) - Apolon (Kipar) 2:1

/staza šampiona/

Partizani (Albanija) - Šerif (Moldavija) 0:1

Pjast (Poljska) - Riga (Letonija) 3:2

Valur (Island) - Ludogorec (Bugarska) 1:1

Odigrano u sredu

Slovan Bratislava (Slovačka) - Feronikel ("Kosovo") 2:1

BATE Borisov - Rozenborg 2:1

Odigrano u utorak

Ararat (Jermenija) - Linkoln (Gibraltar) 2:0

Toršavn (Farska Ostrva) - Linfild (Sev. Irska) 2:2

Škendija (S. Makedonija) - Didelanž (Luksemburg) 1:2

Santa Koloma (Antora) - Astana (Kazashtan) 0:0

Tre Pene (San Marino) - Suduva (Litvanija) 0:5

Sarajevo (BiH) ide direktno u 3. kolo.

Nastavak na Mondo...






Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Mondo. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Mondo. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.