Čudo na Bosforu - Vardar je evropski hit leta (VIDEO)

Izvor: MozzartSport.com, 24.Avg.2017, 21:26   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Šampion Makedonije posle preokreta nokautirao Fenerbahče - 2:1

Hrabri Vardar utišao je Istanbul! Makedonski šampion napravio je čudo i izborio plasman u grupu fazu Lige Evrope, prvi put u klupskoj istoriji! Vardar je i u Istanbulu savladao Fenerbahče sa 2:1 u revanšu plej-ofa, a u prvom meču je slavio sa 2:0 u Skoplju.

I nije makedonska ekipa ni večeras bila inferiorna u odnosu na favorizovani Fener. Naprotiv, hrabro je prihvatila mušku borbu na svakom delu >> Pročitaj celu vest na sajtu MozzartSport.com << terena i na kraju je nagrađena za takav pristup.

A do velikog trijumfa došla je zahvaljujući potpunom preokretu koji je golom u sudijskoj nadoknadi zaokružio sjajni Gligorov.

Ruku na srce, valja priznati da je Fener na neki način poklonio Vardaru izjednačujući gol u 68. minutu, kada je gruzijski internacionalac Jaba Jigauri nekako uspeo da ugura loptu u mrežu posle kontranapada i više nego trapave reakcije golmana  i odbrane Fenerbahčea.

Ipak, sigurno niko od navijača skopskog kluba neće imati nikakvu primedbu da je na ovakav način Vardar postigao gol vredan mesta u Ligi Evrope.

A samo šest minuta pre tog kiksa odbrane, navijači turskog kluba su se ponadali posle vodećeg gola Rusa Romana Nojštatera.