Čudesna rapsodija crno-belog orkestra!

Izvor: Glas javnosti, Beta, Tanjug, 24.Mar.2010, 09:20   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Čudesna rapsodija crno-belog orkestra!

BEOGRAD - Košarkaši Partizana pobedili su sinoć u Tel Avivu Makabi sa 85:77 (12:27, 20:19, 26:20, 27:11) u prvoj utakmici četvrtfinala Evrolige.

Partizan je napravio veliki preokret u utakmici, u kojoj je gubio sa 21 poenom razlike, ali je u poslednjoj četvrtini ponovo poveo i sačuvao prednost do kraja.

Crno-bele je do pobede predvodio Dušan Kecman, koji je odigrao jednu od najboljih partija u karijeri. On je utakmicu završio sa 29 poena, uz šut za tri >> Pročitaj celu vest na sajtu Glas javnosti << poena 7/9, a za dva 3/4. Igrač Partizana imao je i tri poena i tri skoka.

Najefikasniji u Makabiju bio je Doron Perkins sa 13 poena. Sledeća utakmica igra se u četvrtak u Tel Avivu. Na završni turnir u Parizu plasiraće se ekipa koja prva zabeleži tri pobede.

Prve tri četvrtine nisu nagoveštavale ovakav ishod. Makabi je imao veliku prednost, Partizan je delovao nepovezano, ali je beogradska ekipa borbenošću uspela da zaustavi izraelskog velikana.

Ravnopravna borba u prvom poluvremenu vodila se samo u prva četiri minuta, ali oba tima su u tom periodu pravila mnogo grešaka - gubili su lopte i promašivali šuteve.

Vujošević: Već smo se okrenuli drugom meču

TEL AVIV - Trener košarkaša Partizana Duško Vujošević ocenio je posle pobede nad Makabijem da je u ovom trenutku najvažnije da se njegovi izabranici koncentrišu na sledeći meč, koji je na programu u četvrtak, takođe u Tel Avivu.

"Četvrtfinalna serija je duga pošto se igra na tri dobijene utakmice. Svesni smo da će se posle ovog trijumfa povećati pritisak na nas, ali treba da naučimo da živimo pod opterećenjem", poručio je Vujošević.

On je napomenuo da su košarkaši Partizana veoma stegnuto ušli u meč pošto su bili "previše impresionirani snagom protivnika, ambijentom u hali i važnošću utakmice".

"Iako je domaćin stekao veliku prednost, znao sam da ovakva utakmica ne može da bude rešena na početku, osim da je Makabi nastavio da pravi razliku, što nije bilo realno" rekao je Vujošević i dodao su se tokom meča njegovi igrači "oslobodili straha i rezultatski se vratili".

Trofejni stručnjak je naglasio da je, kako je utakmica odmicala, pritisak sve više bio na igračima domaćeg tima i da je u tim trenucima došlo do preokreta.

"Presrećan sam zbog pobede, ali moramo da razmišljamo kao i pre sinoćnjeg duela. Ništa se nije promenilo, Makabi i dalje ostaje favorit za plasman na fajnal-for", tvrdi Vujošević.

Trener Partizana izrazio je zabrinutost zbog povrede kapitena Petra Božića, a još nije utvrđeno koliko je ona ozbiljna.

Tanjug

U opštoj jurnjavi, Dušan Kecman je dao dva poena, a Slavko Vraneš pogodio jedno bacanje za prednost od 3:2. Makabi je tada zaigrao svoju prepoznatljivu igru i napravio seriju 10:0 za prednost od 12:3. Tada je počeo veliki pad crno-belih u prvom poluvremenu. Niko od gostujućih igrača nije igrao kao do sada u toku sezone, jedino je Kecman redovno pogađao koš i prvo poluvreme završio sa 13 poena.

Makabi, sa druge strane, kao da je pogađao svaku loptu koju baci. Ako se očekivalo da će tim iz Tel Aviva biti efikasniji za tri poena, nije moglo da se pretpostavi da će imati više skokova od Partizana, koji je u toj kategoriji bio jedan od vodećih timova Evrope.

Najveća prednost Makabija iznosila je 21 poen, pri rezultatu 34:13, koju je domaći tim stekao taktikom "trči i pucaj". Partizan je igrao zonsku i kombinovanu odbranu i uspeo da smanji razliku, a na poluvreme je otišao sa 14 poena zaostatka, 46:32. Tek u trećoj četvrtini Partizan je počeo da pokazuje zašto je došao među osam najboljih ekipa u Evropi. Izjednačio se u broju skokova sa rivalom i počeo da pogađa šuteve. Više od svega, pokazao je borbenost zbog koje je ove sezone pobedio mnoge velike favorite.

Partizan je u igri rezultatski držao Kecman, a Partizan je do kraja deonice prišao na 66:58. Na početku poslednje četvrtine, počeo je da pogađa i Aleksandar Rašić, da bi crno-beli oko 35. minuta poveli prvi put posle više od pola sata igre.

Prednost Partizanu od 70:67 doneo je Kecman. Rezultat se posle toga malo "kolebao", da bi Jan Veseli i Lester Mekejleb doneli veću prednost Partizanu, koji je u penal završnici sačuvao veliku pobedu.

Igrači: Nema euforije, čeka nas još teži posao

Dan nakon pobede nad Makabijem u prvoj utakmici četvrtfinala Evrolige, košarkaši Partizana istakli su da ne žele da upadnu u euforiju i da u četvrtak očekuju još teži duel sa ekipom iz Tel Aviva.

- Makabi je i dalje favorit, igraju i sledeću utakmicu pred prepunom dvoranom svojih navijača. Probaćemo da se mnogo bolje pripremimo za taj duel - izjavio je Dušan Kecman za sajt Partizana.

Plejmejker Lester Mekejleb ocenio je da ekipa mora da ide korak po korak.

- Idemo iz utakmice u utakmicu. Moramo da budemo hladne glave. Želimo da se odmorimo što više možemo i da u drugi meč uđemo još jači - istakao je Amerikanac.

Bek Aleksandar Rašić naveo je da je Makabi još uvek favorit.

- Pokušaćemo da popravimo ono što nije valjalo i probamo da dobijemo i drugu utakmicu. Najbitnije je da nikada ne odustajemo, da tim do kraja veruje da može da napravi preokret. Moramo da se odmorimo, pogledamo ovu utakmicu i vidimo gde smo grešili. Samo da odigramo maksimalno - kazao je Rašić.

Krilni centar Lorens Roberts ocenio je da Partizan ne sme da ponovi lošu igru iz prvog poluvremena jučerašnje utakmice.

- Druga utakmica će biti potpuno drugačija. Oni će izaći na teren kao što su to uradili u prvom meču, agresivno. Odradili su sjajan posao u prvom poluvremenu, to moramo da sprečimo - izjavio je Roberts.

Centar Slavko Vraneš ocenio je da "crno-bele" sutra očekuje još teža utakmica.

- Biće veći pritisak, ali šta da radimo. I jedni i drugi navikli smo da igramo teške mečeve, na nama je da pokušamo sve, da odigramo maksimalno, a šta će biti, videćemo posle utakmice - zaključio je Vraneš.

Druga utakmica četvrtfinalne serije između Makabija i Partizana igra se sutra od 20 sati u Tel Avivu.

Nastavak na Glas javnosti...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Glas javnosti. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Glas javnosti. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.