Crveni bikovi ponovo protutnjali kroz Rursku oblast

Izvor: B92, 09.Dec.2023, 21:33

"Crveni bikovi" ponovo protutnjali kroz Rursku oblast

Fudbaleri Lajpciga uspeli su da ostanu neporaženi na gostovanju ekipi Borusije Dortmund.

Izabranici Marka Rozea su odneli sva tri boda sa Signal Iduna parka, gde su slavili rezultatom 3:2 (1:1).

Gosti iz Lajpciga su posle ova tri boda pobegli Dotmundu na četiri boda, jer sada imaju 29 napram 25 koliko ima Dortmund.

Da se po jutru dan poznaje mogli smo da vidimo u 15. minutu kada su domaći ostali sa igračem manje jer je jedan od najiskusnijih fudbalera domaćih >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << Mats Humels dobio direktan crveni karton.

Tu nije bio kraj problemima Dortmunda koji su tek što su se navikli da igraju sa igračem manje i kada je delovalo da će uspeti da izdrže prvo poluvreme bez primljenog gola Bensebaini ubacio loptu u svoju mrežu i tako doveo Lajpcig do prednosti.

Nisu se domaći predavali, pa su tako na kraju ipak uspeli da na poluvreme odu sa egalom. Niklas Zile je u dubokoj nadoknadi prvog dela igre na centaršut Julijana Branta sjajno se snašao u šesnestercu i loptu smestio u donji desni ugao gola Lajpciga.

Uglavnom kada neka ekipa postigne gol pred kraj poluvremena, tzv momentum je na njihovoj strani, e pa to se nije desilo u Dortmundu.

Igrao se 54. minut kad je Kristof Baumgartner iskoristio odbitak i zakucao loptu u mrežu domaćih za prednost svog tima od 2:1.

Na kraju meča su se ređali napadi Dortmunda, ali je onda usledila kontra gostiju koju je u gol pretvorio Jusuf Poulsen na asistenciju Emila Forsberga.

Tu ipak nije bio kraj, jer je u sledećem napadu Niklas Filkrug vratio minus jedan Dortmundu