Izvor: MozzartSport.com, 21.Feb.2021, 01:02

Crna Gora ispustila +11 i ostala bez Evrobasketa

Francuzi slavili u Morači 73:71 i ostavili ekipu Boška Radovića bez šanse plasman na završni turnir

Sekekcija Crne Gore nije uspela da ostane u trci za plasman na Evropsko prvenstvo, pošto je u Podgorici, posle velike borbe, poražena od Francuske - 71:73 (17:13, 20:18, 16:19, 18:23).

Selekcija Boška Radovića je vodila gotovo čitavu utakmicu, u jednom trenutku u trećoj četvrtini imala i velikih +11 (46:35), ali je ostala bez daha u poslednja četiri >> Pročitaj celu vest na sajtu MozzartSport.com << minuta utakmice, što su Trikolori umeli da iskoriste na krilima Kordinijea i Ertela i stignu do velikog preokreta.

Crnogorcima je ovo bio treći poraz u grupi, a u poslednjem kolu ih očekuje revijalni okršaj sa Nemačkom.

"Bila je ovo naša najbolja utakmica u kvalifikacijama. Igrali smo 38 minuta perfektno, ponosan sam na ove momke. Njihov ofanzivni skok je bio kluč, 16 skokova više i veliki individualni kvalitet Tomasa Ertela. Moramo da dignemo glave, da pokušamo da pobedimo Nemačku. Ima i nekih pozitvnih stvari, imamo neke nove momke, Simonovića, Drobnjaka, Radončića... Brzo počinju nova takmičenja, napraviće se analiza i priprema za ono što sledi", rekao je Radović nakon utakmice.

Najefikasniji kod Crne Gore bili su Petar Popović i Nikola Ivanović sa 17 postignutih poena, dok je Marko Simonović ubacio jedan manje. Kod Francuske je Ertel ubcio 16, Šansan 11, Mbaje 10, a Kordinije devet.

Sjajna Bosna i Hercegovina je u velikom stilu proslavila plasman na Evrobasket, pošto je u Rigi savladala Grčku sa 84:69, dok je Hrvatska pomalo pokvarila utisak porazom od Holandije (57:65), što joj je bio prvi poraz u grupi D.