Izvor: NoviMagazin.rs, 12.Jul.2017, 18:08   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Čilić prvi put u polufinalu Vimbldona

Hrvatski teniser Marin Čilić plasirao se u polufinale Vimbldona, pošto je danas u četvrtfinalu pobedio Žila Milera iz Luksemburga sa 3:6, 7:6, 7:5, 5:7, 6:1.

Meč Čilića i Milera, 26. i šestog tenisera sveta, trajao je tri i po sata.

Čiliću je ovo prvi plasman u polufinale Vimbldona gde ga čega duel protiv Amerikanca Sema Kverija koji je ranije danas eliminisao prvog tenisera sveta, Britanca Endija >> Pročitaj celu vest na sajtu NoviMagazin.rs << Mareja.

Marin Čilić je treći hrvatski teniser koji je stigao do polufinala Vimbldona, posle Gorana Ivaniševića i Marija Ančića.

Čilić i Kveri su se do sada sastajali četiri puta i sva četiri puta slavio je hrvatski teniser. Jedan od tih mečeva odigrali su upravo na Vimbldonu 2012. godine i taj meč je drugi najduži u istoriji turnira. Čilić je tada slavio sa 17:15 u petom setu.

Nastavak na NoviMagazin.rs...



Povezane vesti

HRVAT PRVI PUT U POLUFINALU VIMBLDONA: Čilić posle pet setova pobedio Nadalovog dželata

Izvor: Kurir, 12.Jul.2017

Hrvatski teniser Marin Čilić plasirao se u polufinale Vimbldona, pošto je danas u četvrtfinalu pobedio Žila Milera iz Luksemburga sa 3:6, 7:6, 7:5, 5:7, 6:1.

Nastavak na Kurir...

Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta NoviMagazin.rs. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta NoviMagazin.rs. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.