Cicipas zaustavio Krajinovića

Izvor: RTS, 01.Jun.2019, 09:45   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Srpski teniser Filip Krajinović savladan je od Stefanosa Cicipasa sa (7:5, 6:3,6:7/5:7/,7:6/8:6 u nastavku meča koji je sinoć prekinut zbog mraka. Grka u narednom kolu čeka meč sa Švajcarcem Stenom Vavrinkom koji je, takođe u nastavku prekinutoh meča zbog mraka, sa 3:0 (7:6 (7:5),7:6(7:4),7:6(10:8)) savladao Bugarina Gregora Dimitrova.
Posle >> Pročitaj celu vest na sajtu RTS << jučerašnjih 2:0 za Grka (7:5, 6:3) i 5:5 u trećem setu, u današnjem nastavku Filip Krajinović je u dramatičnom finišu taj-brejka osvojio treći set sa 7:5 za smanjenje prednosti protivnika na 1:2 i uspešno se vratio u meč.

U nastavku je usledila ravnopravna borba sve do sredine četvrtog seta kada Krajinović osvaja prvu brejk šansu koju pretvara u vođstvo sa 4:3, a potom dobija svoj servis gem uprkos čak tri brejk šanse koje je imao Cicipas. Ipak, ne uspeva da osvoji set jer Grk čini preokret vraćajući brejk za 5:5, a potom osvaja svoj servis za 6:5. Krajinović servira za ostanak u meču i uspeva da i četvrti set uvede u taj-brejk koji, ipak osvaja Cicipas sa 8:6 za konačnu pobedu sa 3:1.

U narednom kolu Stefanosa Cicipas će se satati sa Švajcarcem Stenom Vavrinkom koji je, takođe u nastavku prekinutoh meča zbog mraka, sa 3:0 (7:6 (7:5),7:6(7:4),7:6(10:8)) savladao Bugarina Gregora Dimitrova.
Krajinović ima za čime da žali jer je pre prekida meča u prvom setu ispustio brejk prednosti, a u trećem velikih 5:2 u gemovima, uz dve set lopte.
Tok meča:
13.38 - Pobeda Cicipasa. Grčki teniser uspeva da osvoji taj-brejk četvrtog sera sa 8:6 za konačnu pobedu od 3:1 u setovima.
13.22 - Krajinović na 6:5 za Cicipasa servira za ostanak u meču i uspeva da izjednači na 6:6 i igraće se novi taj-brejk.
13.18 - Cicipas osvaja brejk za izjednačenje na 5:5 u finišu četvrtog seta.
13.09 - Krajinović uspeva da anulira čak tri brejk šanse do kojih je došao Cicipas i da sačuva svoj servis gem za 5:3.
13.01 - Brejk za Krajinovića i vođstvo u četvrtom setu! Srpski teniser na serdini seta uspeva da dođe do prve brejk šanse koju pretvara u vođstvo od 4:3 u četvrtom setu. Krajinović servira da potvrdi prednost.
12.44 - Brejk za Cicipasa! Naš teniser ne uspeva da potvrdi prednost jer Grk osvaja dve brejk šanse od kojih već prvu pretvara u izjednačenje1:1 u četvrtom setu.

12.40 -Brejk za Krajinovića! Srpski teniser nastavlja odličnu igru i već na startu uspeva da osvoji servis gem protivnika za vođstvo od 1:0 u četvrtom setu.
12.35 - Krajinović osvaja treći set u taj-brejku sa 7:5 za 2:1. Već na startu Cicipas uspeva da osvoji mini brejk, ali Krajinović uzvraća, pa taj-brejk ulazi u dramatičnu završnicu koju Krajinović u finišu osvaja brejkom za 7:5.
12.26 - Set ulazi u taj-brejk. I Cicipas uspeva da osvoji svoj servis pa će pobednika odlučiti taj-brejk.
12.20 - Nastavljen je meč Krajinovića i Cicipasa. Krajinović servira i uspeva da sačuva svoj servis gem za 6:5 u trećem setu.