Čelsi preokretom do bodova, Mančester Siti siguran

Izvor: Press, 01.Dec.2013, 20:01   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Tim Žozea Murinja do planiranih bodova došao je posle preokreta, pošto su gosti šokirali Stamford Bridž vodećim pogotkom već u prvom minutu.
"Plavci" nisu bili uzdrmani nakon gola Rodrigeza, već su u nastavku smirenom i organizovanom igrom strpljivo gradili akcije i stvarali šanse.
Kejhil je izjednačio deset minuta nakon odmora, a Teri i Demba Ba obezbedili su zasluženu pobedu svom timu, koji se učvrstio na drugom mestu sa četiri boda zaostatka za vodećim Arsenalom.
Mančester Siti nije dozvolio iznenađenje na svom terenu u susretu sa Velšanima i bez većih problema došao do bodova i trećeg mesta na tabeli.
Negredo je "načeo" mrežu golmana Tremela u 8. minutu, a Samir Nasri je kasnije sa dva gola potvrdio sigurnu pobedu "građana", u čijem sastavu nije bilo povređenog Matije Nastasića, dok je Aleksandar Kolarov igrao od 76. minuta.
Ranije danas Totenhem i Mančester Junajted igrali su nerešeno 2:2, a Hal je pobedio Liverpul (3:1) prvi put u istoriji kluba.
Rezultati:
Mančester Siti - Svonsi 3:0 (Negredo 8, Nasri 58, 77)
Čelsi - Sautempton 3:1 (Kejhil 55, Teri 62, Demba Ba 90)
Hal - Liverpul 3:1 (Livermor 20, Mejler 72, Škrtel 87. autogol - Džerard 27)
Totenhem - Mančester Junajted 2:2 (Voker 18, Sandro 54 - Runi 32, 57. penal)
Odigrano juče: Aston Vila - Sanderlend 0:0, Kardif - Arsenal 0:3, Everton - Stouk 4:0, Njukasl - Vest Bromvič Albion 2:1, Norič - Kristal Palas 1:0, Vesthem - Fulam 3:0.
Tabela: Arsenal 31 bod, Čelsi 27, Mančester Siti 25, Liverpul i Everton po 24, Njukasl 23, Sautempton i Mančester Junajted po 22, itd.