Izvor: B92, 19.Jan.2003, 13:00 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Čanak za B92: Protiv Hemofarma kao protiv Olimpijakosa
Košarkaši Partizana dočekuju danas vršački Hemofarm u derbiju 12. kola Frikom Yuba lige. Crno-belima bi posle pobede nad Olimpijakosom u sredu, četvrte u Evroligi, svaki rezultat sem pobede u ovom meču bio neuspeh. Kapiten Partizana, Nenad Čanak, očekuje da njegov tim ozbiljnim pristupom može da dodje do nova dva boda:
"Veoma bitna utakmica za nas. Igramo sa ekipom koja ima visoke ambicije ove sezone i koja želi da se uključi u borbu za prva tri mesta koja vode u Jadransku >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << ligu. Radi se o dobroj ekipi, predvodjenoj Bogavcem i Topićem, medjutim, ako ponovimo odnos prema igri iz susreta sa Olimpijakosom bliži smo pobedi", rekao je Čanak za B92.
Sa druge strane, Vrščanima ovaj meč predstavlja šansu za priključak u borbi za prva tri mesta u ligi. Jedan od najtalentovanijih jugoslovenskih igrača, Darko Miličić u izjavi za B92 navodi da respektuje protivnika, ali je svestan važnosti utakmice:
"Biće to sigurno teška utakmica. Košarkaši Partizana dobili su samopouzdanje posle pobede nad Olimpijakosom. Mi u poslednjih nekoliko utakmica ne igramo naročito dobro. Utakmica je važna i za nas i za njih, možda malo važnija za nas. Daćemo sve od sebe. Ulazimo u utakmicu motivisani sa malim respektom, ne prevelikim", rekao je Miličić.
Utakmica Partizan Mobtel - Hemofarm počinje u 17 časova i 30 minuta.








