Buran finiš – medalje stale u stotinku

Izvor: B92, 16.Avg.2022, 22:53

Buran finiš – medalje stale u stotinku

Nemačka atletičarka Đina Likenkemper osvojila je zlato u trci na 100 metara na Evropskom prvenstvu u Minhenu.

Finale u ženskoj konkurenciji je bilo veoma uzbudljivo,a prve tri takmičarke su završile trku u u jednoj stotinki razmaka.

Nemica je ostvarila rezultat 10.99, koliko je imala i Švajcarkinja Muđinga Kambunđi, dok je Britanka Neita bila za stotinku sporija.

U finalu nije >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << bilo srpske takmičarke Milice Tirnanić koja je diskvalifikovana u polufinalu nakon lošeg starta.

Kod muškaraca je slavio Marsel Džejkobs je ispred Britanca Žarnela Hjuza postao šampion Evrope vremeno 9.95 sekundi na 100m sprinta.

Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici, Twitter nalogu i uključite se u našu Viber zajednicu.

Nastavak na B92...



Pročitaj ovu vest iz drugih izvora:
Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta B92. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta B92. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.