Brodolom hrvatskih vaterpolistkinja

Izvor: B92, 17.Jan.2020, 20:20   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Brodolom hrvatskih vaterpolistkinja

Ženska vaterpolo reprezentacija Hrvatske pretrpela je ubedljiv poraz od Rusije sa 34:1, u 4. kolu grupe A Evropskog prvenstva.

Jedini gol u poraženoj ekipi postigla je Dina Lordan, dok je kod Ruskinja najefikasnija bila Jelvina Karimova sa šest pogodaka.

Hrvatskoj je ovo treći poraz, a jedini trijumf ostvarile su protiv selekcije >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << Srbije (9:8).

Iako su pretrpele debakl protiv Rusije, izabranice Marija Ćaleta i dalje su u igri za plasman u četvrtfinale, pošto im predstoji odlučujući susret sa Slovačkom u nedelju od 13.00.

Nakon nepotpunog 4. kola u grupi A, Mađarska, Grčka i Rusija imaju po devet bodova, s tim što Ruskinje imaju utakmicu više.

Slovačka i Hrvatska imaju po tri boda, dok je Srbija bez poena.

Nastavak na B92...






Pročitaj ovu vest iz drugih izvora:
Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta B92. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta B92. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.