Izvor: Sportske.net, 02.Avg.2015, 13:00 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Božinov sprema žestok odgovor Rumunima!
Napadač Partizana upoznat sa onim što su o njemu pisali mediji u Rumuniji. Sada jedva čeka revanš protiv Steaue da ih sve - ućutka.
Fudbaleri i navijači Partizana odbrojavaju dane do revanš meča sa Steauom, utakmice koju mnogi već nazivaju utakmicom sezone za Partizan.
Zato i ne čudi što je juče trener crno-belih Zoran Milinković >> Pročitaj celu vest na sajtu Sportske.net << odmorio praktično ceo prvi tim, a što je za posledicu imalo i prvi poraz Partizana ove sezone (3-2 za Novi Pazar).
Ipak, ovaj rezultat je već stavljen u drugi plan, crno-beli su sada maksimalno posvećeni novom duelu sa Rumunima (sreda, 20:30h), kada bi trebalo da povoljan rezultat iz Bukurešta pretvore u plasman u plej-of rundu kvalifikacija za Ligu šampiona.
Jedan od najvećih aduta crno-belih i fudbaler koji bi trebalo da predstavlja najveću opasnost po gol Steaue svakako je novi napadač Partizana Valeri Božinov.
On je u prvom meču odigrao nepunih 20 minuta, kada je zbog povrede morao da napusti teren. Još uvek nije potpuno izvesno da li će moći da pomogne crno-belima u revanšu, ali on veruje da povreda nije teže prirode i da će biti spreman za sredu.
S tim u vezi, bugarski internacionalac najavljuje i ofanzivu crno-belih.
''Želim da pomognem saigračima u revanšu i da dam gol! Dobro je što igramo kod kuće, znamo kakvu atmosferu prave navijači Partizana. Moramo da budemo koncentrisani, da igramo napadački i agresivno. Hoćemo gol'', poručuje Božinov u izjavi ''Tanjugu''.
Uoči prvog meča u Bukureštu, rumunski novinari su dosta pisali o njemu, često i provokativno, a on im sprema adekvatan odgovor - na terenu stadiona u Humskoj.
''Čuo sam šta su sve pričali i kako imam višak kilograma, kako sam rekao da je Steaua slaba, što nije istina. Imam veliki respekt prema Steaui, ali moja je želja da prođemo dalje, da dam go i da ućutkam njihove novinare'', poručio je Božinov.








