Bohum i Borusija počeli sezonu u stilu

Izvor: RTS, 09.Avg.2009, 21:10   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Obe nedeljne utakmice prvog kola fudbalskog prvenstva Nemačke završene su nerešeno, a zanimljiv meč odigran je u Bohumu, gde je domaći tim uspeo da dostigne tri gola zaostatka i osvoji bod protiv Borusije iz Menhengladbaha.

Van Bomel zbog povrede odsustvuje do četiri nedelje

Kapiten Bajerna iz Minhena Mark van Bomel slomio je palac desne noge u prvoj utakmici fudbalske sezone u Nemačkoj, zbog čega će pauzirati do četiri nedelje.

Van Bomel se povredio >> Pročitaj celu vest na sajtu RTS << tokom utakmice u subotu protiv Hofenhajma (1:1) i u ponedeljak će biti operisan.

Odsustvo kapitena samo je poslednja u nizu nevolja Bajerna sa povređenim igračima. Iz zdravstvenih razloga protiv Hofenhajma nisu igrali napadači Luka Toni i Miroslav Kloze, kreator igre Frank Riberi i defanzivac Martin Demikelis.

Frajburg i Hamburg odigrali su 1:1 u drugoj utakmici nedeljnog programa.

Borusija je dominirala u Bohumu, imala je inicijativu i vođstvo od 3:0, ali je na kraju jedva sačuvala bod. Mimun Azauag postigao je dva gola za dva minuta u drugom poluvremenu, a tim iz Menhengladbaha završio je meč sa 10 igrača.

"Retko se viđaju ovakve utakmice, bilo je jako zanimljivo. Odigrali smo odlično prvo poluvreme, onda su postigli dva gola, mi smo dobili crveni karton i na kraju srećno izvukli bod. Ovakve stvari u fudbalu se ne mogu objasniti", rekao je trener Borusije Mihael Froncek.

Bohum - Menhengladbah 3:3

Frajburg - Hamburg 1:1