Izvor: MozzartSport.com, 10.Jul.2016, 14:44 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Bobi konačno: Želim da igram za Srbiju
„Poštujem svaku odluku selektora, nadam se da ćemo se u Riju boriti za medalju“, kaže novi centar Detroita
Evo i Bobana Marjanovića. Kaže da ništa nije sporno i da želi da igra za reprezentaciju Srbije na Olimpijskim igrama u Rio de Žaneiru.
U intervjuu novinskoj agenciji Beta, novi centar Detroit Pistonsa osvrnuo se, među poslednjima, na činjenicu da ga Aleksandar Đorđević neće voditi u Brazil, zbog načina na koji je otkazao obaveze državnom >> Pročitaj celu vest na sajtu MozzartSport.com << timu pred početak kvalifikacionog turnira u Beogradskoj areni, na kojoj je izborena viza za prvi plasman na olimpijski turnir pod imenom Srbija.
„Kao što sam već nekoliko puta rekao, moja velika želja je da ponovo nosim dres Srbije. To se nikad nije ni dovodilo u pitanje. Sada su otklonjene i sve prepreke koje su stajale na putu da se stavim na raspolaganje selektoru. Ako pričamo o mojim željama i emocijama, naravno da bih želeo da igram za reprezentaciju na Olimpijskim igrama i pomognem joj da ostvari što bolji rezultat, ali poštujem svaku odluku selektora“, rekao je Marjanović za Betu.
Njegovo neigranje protekle sedmice izazvalo je mnošto komentara, ali činjenica da smo se plasiralči na Olimpijske igre probudila je kod nekih košarkaških poslenika, na primer Predraga Danilovića, želju da 222 centimetara visoki centar bude opet pozvan u držanvi tim. On ne želi da se nameće, samo uljudno čestita Đorđevićevim izabranicima na izdanjima ove sedmice.
„Reprezentacija je fantastično odigrala kvalifikacioni turnir. Zaista, sve čestitke igračima i stručnom štabu na sjajno obavljenom poslu. Iako je rezultat bio najvažniji, odnosno osvajanje prvog mesta, što smo uradili na superioran način, naša reprezentacija je prikazala sjajnu igru i napravila odličnu uvertiru za Olimpijske igre. Veliki sam optimista i nadam se da će se Srbija u Riju boriti za jednu od medalja“.
Marjanović je jutros otputovao za Sjedinjene Američke Države, gde će završiti sve formalnosti posle potpisa trogodišnjeg ugovora za Detriot, njegov drugi klub u NBA ligi.
„Jako sam srećan. Detroit je sjajan klub koji je ostavio dubok trag i kreirao istoriju NBA lige. Detroit je tim sa šampionskim pedigreom kroz koji je prošlo veliki broj legendarnih igrača. Znam da Pistonsi imaju izvanrednu organizaciju i daću sve od sebe da pomognem ekipi da zabeleži što bolje rezultate. Mnogo lepih reči sam čuo o Detroitu i njegovim navijačima. Veoma sam srećan i uzbuđen zbog mog novog koraka u karijeri“, dodao je Marjanović, a prenosi Beta.
(FOTO: Star sport, MN Press)
Pogledaj vesti o: Olimpijske igre
Nastavak na MozzartSport.com...






