Blizzard odbio PEA za organizovanje turnira u Overwatchu

Izvor: B92, 09.Jan.2017, 13:40   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Blizzard odbio PEA za organizovanje turnira u Overwatchu

Blizzard je odbio zahtev Professional Esports Association (PEA) za dobijanje ekskluzivnih prava za organizovanje turnira u Overwatchu i ostalim popularnim Blizzardovim igrama.

PEA je posle neuspelog pokušaja da organizuje CS:GO ligu sa timovima koji ne bi mogli da se takmiče u drugim konkurentnim ligama, odlučila da proširi spektar igara koje će pokrivati. Oni su poslali zahtev kompaniji Blizzard za dobijanje ekskluzivnih prava za organizovanje Overwatch, Heartstone i Heroes >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << of the Storm turnira.

Blizzard nije odbio PEA zbog njenih sumnjivih stavova prema drugim organizacijama već zbog toga što ima svoje planove oko organizovanja velikih turnira za pomenute naslove u 2017 godini. Kompanija planira da u ovoj godini organizuje Overwatch League sa jasnom strukturom koja bi donela sigurnost investitorima i sponzorima. Ovakva liga bi donela i jasna pravila jer smo u poslednje vreme svedoci da razne organizacija na svojim turnirima ne koriste iste standarde za Overwatch turnire, što po pitanju biranja mapa što zbog same strukture turnira.

Ostaje da se vidi kako će ESL i ostale organizacije koje predstavljaju treću stranu funkcionisati kada ova liga startuje. Ako se pogleda stanje na League of Legends sceni, svi turniri koje nije organizovao Riot se od strane igraća, timova a i fanova, smatraju manje važnim. To se najbolje videlo kada je ESL pokušao da obezbedi timove za IEM Oakland prošlog novembra.

Izvor: KlanRUR.rs

Nastavak na B92...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta B92. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta B92. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.