Bivši selektor Srbije gubi trenersku licencu?

Izvor: Mondo, 18.Jan.2017, 11:52   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Bivši selektor Srbije gubi trenersku licencu?

Pravila su pravila, a u Holandiji ih se striktno pridržavaju...

Foto: MN Press

Nekadašnji selektor reprezentacije Srbije, Dik Advokat, mogao bi da izgubi trenersku dozvolu Fudbalskog saveza Holandije jer nije prisustvovao obaveznim seminarima.

Prema pravilima tamošnjeg Saveza, sadašnji trener Fenerbahčea je u poslednje tri godine morao da sakupi 15 bodova i učestvuje u raznim konferencijama, seminarima i radionicama, ali pošto nije, mogao bi mogao >> Pročitaj celu vest na sajtu Mondo << da ostane bez dozvole za rad.

"Nemam vremena da se posveteim tim stvarima. Kako je moguće da bih mogao da izgubim licencu, pa ne živimo u srednjem veku? Nemoguće je voditi tim u inostranstvu i baviti se drugim stvarima u svojoj zemlji", rekao je Advokat, a prenosi turski Hurijet.

Tehnički direktor Udrzuženja holandskih trener Džerard Marsman izjavio je da se nada da će Advokat zadržati licencu i sakupiti neophodne poene.

"Takva su pravila, u razgovoru smo sa Savezom da se nešto promeni, ali je kontinuirana obuka veoma važna. Neophodno je doživotno učenje, želimo da naši treneri budu i dalje dobri", rekao je Marsman.

Advokat je selektor Srbije bio samo četiri meseca, otišao je posle očajnog starta u kvalifikacijama za Evropsko prvenstvo u Francuskoj, potom je vodio Sanderlend, pre nego što je preuzeo Fenerbahče prošlog leta.

Nastavak na Mondo...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Mondo. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Mondo. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.