Bez pobednika u derbiju Istanbula

Izvor: Sportske.net, 15.Dec.2018, 22:26   (ažurirano 02.Apr.2020.)

U okviru 16. kola turske Super lige, Bašakšehir je ugostio ekipu Galatasaraja.

Duel dve najbolje plasirane ekipe na stadionu aktuelnog lidera na tabeli, okončan je bez pobednika, na kraju 1:1 (1:1).

Oba gola postignuta su u prvih pola sata igre.

Bašakšehir je poveo u 18. minutu, odlično je sa 20ak metara šutirao Irfan Kaveči, Muslera je ostao ukopan, 1:0 za domaćina.

Ipak, u 30. minutu, penal za goste, golman Bašakšehira Gunok ruži >> Pročitaj celu vest na sajtu Sportske.net << Endiaja u svom kaznenom prostoru, odgovornost preuzima Derdijok, koji poravnava rezultat.

U drugom delu daleko bolja igra domaće ekipe, imali su 11 šuteva, tri u okvir gola, 63% odsto vremena je lopta bila u njihovim nogama, ali je odbrana Galate izdržala, te pobednika nije bilo.

Bašakšehir ostaje prvi sa 34 boda, Galata druga sa osam bodova manje.