Betis ne odustaje od Lige Evrope

Izvor: B92, 15.Maj.2023, 23:03

Fudbaleri Betisa nadigrali su Rajo Valjekano u poslednjoj utakmici 34. kola španske LaLige i slavili trijumf rezultatom 3:1 (2:0).

Zeleno-beli su tako zadržali korak za Viljarealom u borbi za Ligom Evrope, a još uvek postoji teoretska šansa da dođu i do Lige šampiona, posebno ukoliko Real Sosijedad nastavi da kiksira.

Domaći tim je poveo već u petom minutu kada je strelac veoma gola sa 23 metra bio Jusuf Sabali.

Prednost je duplirao Ajozi Peres minut >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << pre odlaska na odmor, da bi tračak nade "pčelicama" posle sedam minuta igre u nastavku dao Santi Komesana.

Nakon toga je Rajo Valjekano imao nekoliko prilika za potpuni povratak, ali su promašili dobre šanse, pa je u nadoknadi stigla kazna.

U šestom minutu nadoknade je Borha Inglesijas na asistenciju Hoakina postavio konačnih 3:1.

Betis sada ima 55 osvojenih bodova na šestoj poziciji, dva manje od Viljareala koji je peti.

Rajo Valjekano ima 46 bodova i do kraja sezone bi mogao da izbori sedmo mesto koje vodi u Ligu konferencije.