Izvor: MozzartSport.com, 04.Dec.2020, 20:49

Bešiktaš dominaciju pretvorio u golove (VIDEO)

Kasimpaša nemoćna sa igračem manje - 3:0

Pobeda Bešiktaša u dominantnom maniru, šesta za Orlove iz Istanbula ove sezone. Slavili su pred praznim tribinama Vodafon arene protiv Kasimpaše (3:0) i tako zadržali četvrtu poziciju na tabeli Superliga.

Dominirali su puleni Sergena Jalčina od prvog do poslednjeg minuta, ređale su se prilike pred golom Kosea, koji je odolevao sve do sudijske nadoknade prvog poluvremena. Igrao se drugi minut nadoknade, >> Pročitaj celu vest na sajtu MozzartSport.com << kada je Abubakar pobegao po levoj strani, ubacio loptu pred gol rivala, golman gostiju je uspeo da je odbije, ali odbitak kupi Bernard Mensah, kojem nije bilo teško da pogodi praznu mrežu za 1:0.

Sa tim rezultatom se otišlo na odmor, da bi posle 10 minuta igre u drugom delu gosti ostali sa igračem manje, Haderđonaj je zgazio protivničkog igrača sa leđa i sudija mu je pokazao put u svlačionicu. Nije dugo trebalo fudbalerima Bešiktaša da iskoriste brojčanu prednost, Rašid Gezal je probio po desnoj strani, ubacio je po zemlji loptu pred gol rivala, na prvom mestu se našao iskusni Atiba Hašinson, koji bez većih problema matira Kosea za 2:0. Konačan rezultat postavio je Vinsent Abubakar samo šest minuta kasnije, glavom je zatresao mrežu Kasimpaše posle centaršuta sa desne strane, bio je to njegov šesti pogodak na poslednjih pet mečeva, Kamerunac je u sjajnoj formi.

Do kraja nije bilo promene rezultata, Kasimpaša je mogla do utešnog gola preko Hodžića, ali je napadač iz BiH bio neprecizan u izglednoj situaciji.

Bešiktaš sa 19 bodova ostaje četvrti na tabeli, vezali su tri pobede u Superligu, Kasimpaša sa četiri boda manje šesta.