Izvor: B92, 25.Jan.2022, 14:45
Bernal se sudario sa autobusom – ugrožen nastup na Tur d'Fransu
Kolumbijski bicikista Egan Bernal "sudario" se sa autobusom, prenosi AP.
Kako se navodi, do sudara je došlo pošto je autobus naglo zakočio i Bernalu je od udarca najviše stradalo koleno pa je morao na operaciju.
Univerzitetska bolnica La Sabana je saopštila da je Bernal imao rekonstruktivnu operaciju na desnoj nozi.
Takođe se navodi da je zadobio povrede grudnog koša i vrata.
Bernal se u ponedeljak ujutru sudario sa autobusom parkiranim pored >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << puta ispred Bogote dok je trenirao sa svojim timom Ineos Grenadiers, saopštila je policija.
Policija je saopštila da je nesreća pod istragom.
Bernal je nedavno trenirao sa nekoliko članova svog tima u blizini svog rodnog grada Zipakira, koji se nalazi na 2.650 metaranadmorske visine.
Pripremao se za Tur d'Frans u julu, ali stručnjaci su rekli da možda neće uspeti da se oporavi na vreme za prestižnu trku.
Biciklista je omiljena slavna ličnost u Kolumbiji, a predsednik Ivan Duke je na društvenim mrežama poželeo Bernalu brz oporavak.
Lokalni mediji su opširno izveštavali o nesreći, a neki su prikazivali slike Bernala kako leži pored svog bicikla ispod crvenog autobusa.
Bernal je osvojio Tur d'Frans 2019. ka 21-godišnjak, postavši jedan od najmlađih vozača koji je osvojio prestižnu trku.
Takođe je osvojio titulu Điro d’Italije prošle godine.
Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici, Twitter nalogu i uključite se u našu Viber zajednicu.





















