Izvor: MozzartSport.com, 04.Dec.2020, 23:35

Berlin je ceo plav i beo: Herta sada gradom vlada (VIDEO)

Pao Union u gradskom derbiju - 3:1

Godinama je Herta važila za domaćinsku ekipu, kojoj je teško uzeti bodove na Olimpijskom stadionu, ali i ta su se vremena promenila.

Tek u 10. kolu bundesligaške nove sezone klub iz Berlina je uspeo da osvoji – svoj stadion. A i tu je pitanje šta bi se desilo da gradski rival Union nije sam sebi pucao u nogu i već u prvom poluvremenu, dok je vodio, ostao sa igračem manje na terenu – 3:1.

Union se pre meča hvalio >> Pročitaj celu vest na sajtu MozzartSport.com << činjenicom da od juna nije imao poraz u gostima, da je imao samo jedan neuspeh od početka sezone, međutim i tome je došao kraj. Za navijače – na najbolnijem mestu. Protiv gradskog rivala.

Imao je Union Berlin i sreću i nesreću u prvom poluvremenu. Sreću jer je postigao gol iz jedine akcije, jedinog šuta ka mreži. Izveden je kontranapad, koji je Tijano Avonji, fudbaler Liverpula na pozajmici u crvenoj polovini Berlina, krunisao golom za vođstvo.

Ali, samo nekoliko minuta kasnije Robert Andrić je napravio glupost, uleteo je đonom u stomak igraču Herte i dobio je crveni karton. Veliki pritisak Herte postao je nakon toga još veći. Linije Uniona su jedva izdržavale pritisak, ali su uspele da sačuvaju mrežu do poluvremena.

Bedem gostiju u drugom delu je srušio – bek. Čeh Peter Pekarik se našao na pravom mestu, natrčao na odbitak i sproveo ga u mrežu za izjednačenje. A, onda kada su gosti već počeli da posustaju, da gube snagu, da im pada koncentracija, stigla je potpuna kazna.

Ulogu egzekutora preuzeo je Kšištof Pjontek, nekadašnji golgeter Milana, koji je letos za 27.000.000 evra postao „devetka“ Herte. Dva gola za četiri minuta i to je kraj. Union je potopljen, plavo-bela strana Berlina će večeras slaviti.