Izvor: MozzartSport.com, 20.Sep.2021, 22:01

Benfika stoprocentna, Darvin Nunjez nezaustavljiv (VIDEO)

Lagan trijumf Orlova protiv Boaviste - 3:1

Benfika je izgleda rešila da vrati titulu pvaka Portugalije pod svoje okrilje. Posle šest utakmica Orlovi su maksimalni, a ni Boavista nije uspela da izbegne neizbežno, a to je poraz na Lužu - 3:1 (2:1).

Zaista Orlovi deluju najbolje na startu sezone, već su napravili četiri boda zalihe u odnosu na Porto i Sporting i sve im ide na vodenicu. Posebno mogu da budu zadovoljni činjenicom što napadač Darvin Nunjez >> Pročitaj celu vest na sajtu MozzartSport.com << deluje vrlo ubojito.

On je do gola na meču protiv Boaviste stigao već posle 14 minuta igre. Gonsalveš je centrirao, a Nunjez u stilu vrhunskih centarfora poslao glavom loptu u mrežu za prednost Benfike.

Malo je samopouzdanje domaćina bilo uzdrmano kada je Alfonso doneo poravnanje rezultata, ali je vrlo brzo Julijan Vajgl, takođe glavom, doneo novu prednost Benfici.

Ako je i bilo nekih nedoumica oko toga ko će izaći kao bolji iz ovog meča više ih nije bilo posle 62. minuta kada je Darvin Nunjez postavio konačan rezultat. Odlično je ispratio akciju sjajnog Silve i lako pogodio na praznu mrežu za potvrdu trijumfa.

Treba reći da srpski fudbaler Nemanja Radonjić nije bio u opticaju za ovu utakmicu zbog povrede, tako da nije mogao da učestvuje u ovoj lepoj fudbalskoj predstavi za navijače Benfike.

Benfika je sada na 18 osvojenih bodova i poseduje gol razliku 16:3. Porto i Sporting su na 14, Eštoril na 13, a Portimonense na 10.