Izvor: MozzartSport.com, 10.Jun.2020, 22:30

Benfika ne može da se poveže (VIDEO)

Opet remi, četvrti zaredom u šampionatu

Benfika nije uspela da se pomeri sa mrtve tačke protiv Tondele, jeste to uradila protiv Portimonensea u gostima, ali je opet pokazala velike slabosti koje mogu vrlo lako da je koštaju titule ove sezone jer se u Primeiri svaki kiks skupo plaća - 2:2 (0:2).

Nije bilo dovoljno ekipi iz Lisabona ni to što je vodila 2:0 u prvom poluvremenu. Prosto neverovatno šta se događa Benfici otkako je sezona nastavljena. Ko je mogao da >> Pročitaj celu vest na sajtu MozzartSport.com << pretpostavi

Benfika je imala veliku želju da promeni neke stvari u odnosu na prvi meč posle pauze i to se videlo. Od samog starta je Benfika krenula jako i stigla je do prednosti već u 18. minutu utakmice. Silva je proigrao Picija, a ovaj naravno nije propustio šansu. Jako lepa povratna lopta i snažan udarac levicom za 1:0.

To je dalo dodatno krila Benfici koja je ubrzo podigla prednost. Pici je poslao loptu Almeidi, nije odbrana Portimonensea dobro odreagovala, a Almeida je samo bocnuo loptu i na jako lep način doveo Benfiku do još ubedljivije prednosti.

Međutim, u drugom poluvremenu su kola za Benfiku krenula nizbrdo.

Prvo je Dener na asistenciju Tabata postigao gol u 66. i uneo nemire u redove Benfike, da bi Tavares u 77. minutu poravnao rezultat i ponovo doveo Benfiku u jako neprijatnu situaciju. Od gotovog su gosti napravili veresiju. Stvarno je Tavares postigao golčinu sjajnom levicom.

Čak je i posle tog gola Benfika imala vremena da ponovo dođe do prednosti i pobede, međutim voda je ušla u uši i posle toga je jako teško igrati. Ostalo je 2:2 do kraja.

Benfika je tako vezala i četvrti remi zaredom što se jako retko događa! Porto sada ima meč manje i ima bod manje.