Izvor: B92, 05.Feb.2022, 23:55

Ben Jeder režirao pobedu Monaka nad Lionom VIDEO

Fudbaleri Monaka savladali su Lion rezultatom 2:0, u okviru 23. kola francuske Lige 1.

Tim iz Kneževine je slavio golovima Žana Lukasa u drugom, odnosno Visama Ben Jedera u 27. minutu.

Monako je odmah na startu zadao udarac gostima, Ben Jeder je centrirao, a Lukas glavom prevario Lopeza.

Asistent kod prvog, bio je strelac drugog gola. On je iskoristio dodavanje Diopa u prazan prostor, a onda majstorski prebacio golmana Liona, a lopta je u mrežu ušla zakačivši >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << stativu pre toga.

Lion je imao znatno više pokušaja, veći posed lopte, ali su izostale prave šanse nakon primljenih golova. Najbolju je imao Lukeba u drugom poluvremenu.

Monako je trenutno četvrti na tabeli sa 36 bodova, ima 17 manje od vodećeg Pari Sen Žermena, te dva više od osmoplasiranog Liona.