Belgijanci noćas popravili teren

Izvor: Press, 01.Feb.2013, 11:39   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Belgijanci noćas popravili teren

- Tokom noći su organizatori uradili dosta toga, jutros teren izgleda kudikamo bolje nego juče. Nezavisni stručnjak sa Rolan Garosa je izvršio inspekciju i rekao da je teren ok. Belgijanci sada treniraju, a posle njih i mi, videćemo kako će proći. Kako sada stvari stoje, duel će moći da se igra - kazao je Orlandić Tanjugu.
Najbolji svetski teniser Novak Đoković juče je izjavio da "nikada u životu nije igrao na gorem terenu" i da je stanje šljake takvo da bi moglo da ugrozi sportiste.
Duel prvog kola Svetske grupe od 14 sati trebalo bi da otvore David Gofan i Viktor Troicki. Nakon tog duela na šljakastom terenu dvorane "Spiroudom" sastaće se Olivije Rohus i Novak Đoković.
Najbolji teniser sveta Đoković izrazio je uverenje da će Srbija izboriti pobedu u duelu sa Belgijom, bez obzira što će igrati oslabljena jer zbog povrede izostaje Janko Tipsarević.
- Sećam se da sam izgubio peti meč protiv Belgije kada smo se poslednji put sastali 2005. godine. Znam da domaćin raspolaže sa četiri do pet odličnih igrača. Ipak, nadam se pobedi i pored odsustva Tipsarevića - izjavio je Đoković posle žreba.
On je istakao da se raduje ponovnom igranju za repezentaciju i da će dati sve od sebe da Srbija osvoji drugi trofej Dejvis kupa.
Selektor Bogdan Obradović naglasio je da će pobednička energija Novaka Djokovća nositi čitav tim.
- Neverovatno je koliko se Novak brzo oporavio od dugog puta. U njemu je izuzetna snaga, koja je dokaz koliko voli da igra za svoju zemlju. Njegova pobednička energija nosiće sve nas u timu - rekao je Obradović, koji je takodje ocenio da su Belgijanci napravili ogroman propust posto teren, koji je pun rupa, apsolutno nije bezbedan.
Troicki se nada da će na otvaranju meča doneti vodjstvo reprezentaciji Srbije.
- Volim Dejvis kup mečeve, jer tada dajem sve od sebe. Nadam se da ću doneti prvi bod Srbiji, a da ćemo posle prvog dana povesti sa 2:0 - rekao je drugi reket državnog tima, dodajući da mu predstojeći protivnik David Gofan nije nepoznat.
- Igrao sam jednom sa njim i znam šta mogu da očekujem. On je talentovan teniser koji čisto igra, dobro se kreće na terenu i sigurno je da neće biti lako protiv njega. Verujem, ipak, da mogu da ga pobedim - poručio je Troicki.
U subotu je na programu meč dublova StivDarsis/Roben Bemelmans - Nenad Zimonjić/Viktor Troicki. U nedelju se igraju preostala dva singl meča, s tim što će se Đoković sastati sa Gofanom, a Troicki sa Rohusom.
Pobednik meča izmedju Belgije i Srbije u četvrtfinalu Dejvis kupa sastaće se sa boljim iz susreta SAD - Brazil.
Parovi prvog kola Dejvis kupa: Kanada - Španija, Italija - Hrvatska, Belgija - Srbija, SAD - Brazil, Francuska - Izrael, Argentina - Nemačka, Kazahstan - Austrija i Švajcarska - Češka.



Nastavak na Press...



Pročitaj ovu vest iz drugih izvora:
Povezane vesti

Belgijanci popravili teren

Izvor: Akter, 01.Feb.2013

Direktor Teniskog saveza Srbije Dušan Orlandić rekao je da su organizatori u belgijskom gradu Šarlroa popravili teren u noći između četvrtka i petka uoči duela dve selekcije u Dejvis kupu

Nastavak na Akter...

Belgijanci tokom noći sređivali teren

Izvor: Sportski Žurnal, 01.Feb.2013

Direktor Teniskog saveza Srbije (TSS) Dušan Orlandić rekao je da su organizatori u belgijskom gradu Šarlroa popravili teren u noći između četvrtka i petka uoči duela dve selekcije u Dejvis kupu.. – Tokom noći su organizatori uradili dosta toga, jutros teren izgleda kudikamo bolje nego juče....

Nastavak na Sportski Žurnal...

Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Press. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Press. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.