Belgija druga, Švedska kući!

Izvor: Mondo, 22.Jun.2016, 20:48   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Zavšeno je takmičenje po grupama, u "F" prva Italija, Belgija druga, Irska treća, Švedska završila učešće na Evropskom prvenstvu u Francuskoj.

Kada se sve sabere i oduzme, plasman u Grupi F je realan.

Italija je pokazala najviše, za nijansu je bila bolja od Belgije. Republika Irska se borila i nagrađena je za trud, a Švedska je podbacila skroz i jednostavno Zlatan Ibrahimović nije mogao sam da nosi tim. Uostalom, niko od igrača "tri krune" se nije upisao >> Pročitaj celu vest na sajtu Mondo << u strelce.

Belgija - Švedska 1:0 (0:0). "Crveni đavoli" će u osmini finala igrati sa Mađarskom (nedelja, 21 sat)!

EURO 2016: Ko s kim, kada i gde u osmini finala

Tim Marka Vilmotsa je mnogo više pokazao od Švedske, ali utakmica nije obilovala prilikama. Više su ih, ipak, napravili Belgijanci, posebno u drugom poluvremenu.

Ni Šveđani nisu bili bez šansi.

Imali su veliku priliku da povedu pred kraj meča posle kornera, ali je udarac glavom Ibrahimovića "počišćen" sa gol-linije. Iz tog napada proistekla je kontra Belgije, u 84. minutu. Radža Najngolan je dobio loptu na oko 20-ak metara od gola, opalio je po njoj i postigao jedan od najlepših pogodaka na šampionatu.

UŽIVO:

Situacija za Šveđane je jasna - pobeda po svaku cenu. Belgijancima će za prolaz u osminu finala dovoljan biti i bod. U slučaju poraza završiće u osmini finala ako Irci ne pobede Italiju.

U Nici večers neće biti kalkulacija, za razliku od Lila, gde je Antonio Konte izveo "drugi tim" protiv Iraca.

ŠVEDSKA: Isakson - Lindelof, Johanson, Grankvist, Olson - Larson, Ekdal, Kalstrom, Forsberg - Ibrahimović, Berg.

BELGIJA: Kurtoa - Menije, Aldevejreld, Vermalen, Fertongen - Vicel, Najngolan - Azar, De Brujne, Karasko - Lukaku.

IZ MINUTA U MINUT

86' ŠVEDSKA! Prilika za Zlatana, šutirao je pored gola.

84' GOOOL!

Tačnije, gočina Radže Najngolana. Sevnuo je šut sa 20 metara, snažan i precizan. Neodbranjivo!

83' ŠVEDSKA! Velika prilika za "tri krune". Intervenisala je odbrana Belgije na gol-liniji.

80' BELGIJA! Dris Mertens sa ivice kaznenog prostora, Kurtoa u korner.

76' ŠVEDSKA! Ibrahimović je dobro tukao iz "slobodnjaka". Kurtoa je bio oprezan.

73' BELGIJA! Pobegao je Lukaku odbrani Švedske, našao se "oči u oči" sa Isaksonom i opet je golman Šveda bolji.

66' BELGIJA! De Brujne šutira snažno i precizno, a Isakson uspeva da odbrani mrežu izbacivanjem lopte u korner.

63' Zlatan postiže gol, ali je on poništen zbog ofsajda.

55' Nema većih prilika, ali borba postaje sve žešća!

If #SWE can't find a winner vs #BEL, Ibrahimovic's international career ends tonight. Follow the second half here https://t.co/vxv176dWFi

— MailOnline Sport (@MailSport) June 22, 2016

- Završeno prvo poluvreme... Nema mnogo velikih prilika, ali su i jedno i drugi propustili po šansu za vođstvo.

45' BELGIJA! Velika prilika, ali je Isakson uspeo prstima da zahvati loptu i skrene je u korner. Sudije nisu videle, pa su loptu dodelile Šveđanima. Priliku je imao Menije, glavom je okrznuo loptu posle odličnog centaršuta sa levog krila.

26' ŠVEDSKA! Zlatan slično šutira na drugoj strani. As Švedske je gađao ugao i lopta je prohujala pored stative.

25' BELGIJA! Nema prilika u Nici, oprezni su i jedni i drugi, možda i previše. Kevin de Brujne je šutirao sa distance, a Isakson posle parade uhvatio loptu.

6' BELGIJA! Romelu Lukaku uzvraća na drugoj strani. Udarac iskosa sa leve strane, gađao je dalji ugao, ali je promašio čitav gol.

4' ŠVEDSKA! Velika prilika za Markusa Berga, iznenada je lopta pala ispred njega, bio je na šest-sedam metara od gola, u padu je šutirao, ali pravo u Tiba Kurtou.

3' Aksel Vicel je šutirao iz daljine. Nije bio dovoljno precizan.