Basilašvili bolji od Đerea u drugom kolu Rima

Izvor: RTS, 14.Maj.2019, 17:30   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Đere – Basilašvili 0:2 (5:7, 4:6). Laslo Đere nije uspeo da se plasira u treće kolo Mastersa u Rimu, pošto je u dva seta poražen od Nikoloza Basilašvilija. Gruzin će u narednoj rundi igrati protiv boljeg iz duela između Rafe Nadala i Žeremija Šardija.
Izuzetno loš meč odigrao je Laslo Đere u drugom kolu Mastersu u Rimu, pa nije ni mogao da očekuje bolji rezultat od poraza od Nikoloza Basilašvilija >> Pročitaj celu vest na sajtu RTS << – 7:5, 6:4.

Nije ni Gruzin odigrao previše kvalitetno, pa je u većem delu susreta višena ravnopravna borba.
Prvi meč obeležili su brejkovi, čak četiri u nizu, da bi u finišu više koncentracije imao Gruzin i dobio taj deo igre 7:5.
Drugačiju sliku videli smo u drugom setu. Basilašvili je bio siguran u svojim servis gemovima, dok je jednom uspeo da oduzme servis gem Đerea i plasira se u treće kolo.
Naredni rival Basilašviliju biže bolji iz duela između Rafaela Nadala i Žeremija Šardija.
Masters u Rimu igra se za nagradni fond od 9.243.818 evra.

Ovako je protekao meč u Rimu:
19.05 – Kraj meča! Gruzin dobija drugi set rezultatom 6:4, pa se plasirao u treće kolo Mastersa u Rimu.
18.59 – Ne uspeva Đere da vrati brejk. Basilašvili vodi 5:3, srpski teniser servira za ostanak u meču.
18.44 – Basilašvili zadaje prvi udarac i u drugom setu, pravi brejk i vodi 3:2.
18.41 – Nema brejkova u drugom setu – 2:2.
18.29Osvaja Basilašvili prvi set rezultatom 7:5. Gruzin je bio manje loš rival u prvom delu igre i stekao početnu prednost u setovima.
18.24 – Basilašvili još jednom osvsaja Šereov servis gem, vodi 6:5 i servira za osvajanje prvog seta.
18.20 – Konačno igrači osvajaju svoje servis gemove – 5:5.
18.04 – Još jednom Đere oduzima servis rivalu – 3:3.
17.59 – Nastavlja se serija brejkova, Basilašvili vodi 3:2.
17.56 – Vraća Đere brejk – 2:2.
17.51 – Što je uspeo u prvom, Đere nije uspeo u drugom pokušaju. Ovoga puta Gruzin pravi brejk i vodi 2:1 u prvom setu.
17.43 – Već na početku meča Đere se susreće sa dve brejk lopte, ali ih spasava i asom dolazi do prvog gema na meču.
17.39 – Počeo je meč na stadionu "Pjatranđeli".
17.35 – Meč između Đerea i Basilašvilija počeće za nekoliko minuta, a prvi će servirati srpski teniser.
Pogledaj vesti o: Tenis