Barselona jedva izbegla poraz od Rajkovića i Nastasića VIDEO

Izvor: B92, 26.Sep.2023, 23:35

Fudbaleri Maljorke i Barselone podelili su bodove u meču 7. kola španske LaLige rezultatom 2:2 (2:1).

U fenomenalnom meču na rajskom ostrvu, Srbi u taboru domaćeg tima Predrag Rajković i Matija Nastasić stali su na korak od velikog iznenađenja, jer su dva puta vodili, ali nisu uspeli da na pleća bace velikog rivala.

Prvi put su u prednosti bili od 8. minuta kada je reprezentativac tzv. Kosova Vedad Murići savladao Mark Andre Ter Štegena.

Izjednačenje >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << je doneo Rafinja, koji je osim gola, na ovom meču napravio ogroman broj grešaka i nije odigrao dobar meč, bez obzira na pogodak.

Novo vođstvo Maljorci doneo je Abdon Prac, upisavši se u listu strelaca duboko u nadoknadi prvog poluvremema.

Barselona je u drugom poluvremenu krenula u totalnu ofanzivu i to joj se isplatilo tek u 75. minutu.

Tada su prelepu akciju izveli Katalonci, a iako se asistencija piše Rafinji, "pola gola" Martina pripada Robertu Levandovskom.

On je svojim preskakanjem lopte izbacio celu odbranu i Predraga Rajkovića ostavio potpuno nemoćnog na gol-crti.

Na kraju je mirisalo na potpuni preokret, ali do njega nije došlo.

Barsa je ostala na prvom mestu sa 17 bodova, dok jedan manje ima Đirona.

Ona se u narednom kolu sastaje sa trećeplasiranim Real Madridom koji je ostao na 15 bodova.