Barsa u korak sa Realom, Mangala od heroja do tragičara! (video)

Izvor: Sportske.net, 19.Mar.2017, 23:42   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Fudbaleri aktuelnog prvaka Španije slavili su na svom stadionu u 28. kolu španske Primere protiv Valensije.

Izabranici Luisa Enrikea, nisu odigrali baš susret za pamćenje, ali su uspeli da upišu nova tri boda i zadrže korak za madridskim Realom.

Na kraju je na "Kamp Nou" bilo 3:2 (2:2) za domaćina, prvo poluvreme obilovalo je uzbuđenjima.

Najpre su gosti poveli preko Mangale, da bi Suarez samo par minuta kasnije poravnao rezultat.

Ista >> Pročitaj celu vest na sajtu Sportske.net << dva igrača su bila u centru pažnje i u 44. minutu, kada je defanzivac Valensije oborio povukao Suareza za dresu u svom kaznenom prostoru, Urugvajac je pao kao pokošen, a glavni arbitar je dosudio jedanaesterac za domaćina. Nepogrešiv je sa kreča bio Leo Mesi.

Ipak, El Hadadi samo minut kasnije uspeva da dođe do gola protiv tima iz kog je na pozajmici u Valensiji, te se na odmor ipak otišlo sa nerešenim ishodom.

Situaciju koja je prethodila penalu za Barsu, kao i egzekuciju Mesija i pogodak Munira El Hadadija, pogledajte OVDE.

U drugom poluvremenu Voro je prinudno morao da zameni Oreljano, kako je ostao sa manjkom igrača u odbrani, a na teren je kročio Abdenur.

Nakon samo sedam minuta igre, Mesi postiže drugi gol i donosi novu prednost "Blaugrani".

Maskerano je proigrao Mesija koji je bio na desnoj strani u šesnaestercu gostiju, Argentinac uspeva da se namesti na šut pored svog čuvara i snažnim udarcem vara Alveša za 3:2.

Koristila je Barsa igrača više na terenu, ali nisu uspevali da dođu do gola. Najpre je Suarez upropastio izglednu šansu, da bi samo par minuta kasnije Nejmar iz slobodnjaka pogodio stativu.

Ipak, uspevaju da dođu i do četvrtog gola, strelac je bio Andre Gomeš na asistenciju Nejmara.

Barsa nastavlja da drži korak za prvoplasiranim Realom, sada imaju dva boda manje ali i utakmicu više od ljutih rivala.