Barsa penalom u nadoknadi do preokreta na Kanarima

Izvor: B92, 05.Jan.2024, 00:36

Fudbaleri Barselone savladali su Las Palmas na Kanarskim ostrvima (2:1) u poslednjem meču 19. kola LaLige.

Junak Blaugrane bio je Ilkaj Gindoan, koji je u nadoknadi vremena najpre iznudio, a onda i realizovao penal.

Gindoan je u prvom minutu nadoknade bio odgurnut od strane Sinkgravena u petercu, a Holanđanin je zbog tog poteza zaradio crveni karton.

Nije dobro krenulo za goste, pošto je Munir El Hadadi u 12. minutu na asistenciju Ramiresa doneo vođstvo >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << Las Palmasu.

Barsa je do izjednačenja stigla u 56. minutu, posle karambola, okončanim preciznim udarcem Ferana Toresa.

Usledili su napadi Barse, koji su urodili plodom u završnim minutima, te je šampion Španije ostvario pobedu.

Debitant kod gostiju, Brazilac Vitor Roke, imao je zicer u osmom minutu nadoknade, ali je katastrofalno šutirao.

Barselona je treća na tabeli sa 41 bodom, dok je Las Palmas 10. sa 25 poena.