Barsa na mišiće do pobede

Izvor: Sportski Žurnal, 02.Jan.2011, 20:20   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Barselona je jedva pobedila Levante 2:1 (0:0) u okviru 17. kola Primere. Najzaslužniji za novo slavlje Katalonaca bio je dvostruki strelac Pedro. Gosti su odigrali borbeno svih 90 minuta i trud su krunisali golom Stuanija 10 minuta pre kraja. Ipak, snage do postignu još jedan, i time dođu do boda, nisu imali, pa je Barsa uknjižila nova tri boda.
Na utakmici protiv Levantea, Ćavi je izjednačio klupski rekord po broju nastupa za Barselonu. Ovo je bila njegova 549. utakmica u dresu katalonskog kluba, čime se izjednačio sa legendarnim centralnim bekom, Migelijem.
Deportivo iz La Korunje zabeležio je drugu pobedu u gostima ove sezone, zahvaljujući dvostrukom strelcu Adrijanu Alvarezu. Savladan je Atletik Bilbao na njegovom „San Mamesu” sa 2:1,

Da su Baskijci kojim slučajem slavili u ovom duelu izjednačili bi se po broju bodova sa Valensijom na četvrtom mestu koje vodi u kvalifikacije u Ligu šampiona. Utakmicu su obeležila dva crvena kartona, po jedan za obe ekipe.