Izvor: Sportske.net, 07.Feb.2017, 20:29 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Bane otvorio dušu - Murinjo zaista jeste poseban!
Kapiten srpske reprezentacije po odlasku u Čelsi govorio je o trenerima sa kojim je radio u Londonu.
Branislav Ivanović je posle devet godina, ove zime napustio Stamford Bridž i prešao u Zenit.
Tokom višegodišnjeg boravka u Čelsiju, Ivanović je sarađivao sa velikim brojem trenera, a posebno se izdvajaju Žoze Murinjo i Karlo Anćeloti sa kojima je osvojio titule u Premijer ligi.
''Murinjo jeste poseban. On iz svakog izvuče najbolje, i kao igrača >> Pročitaj celu vest na sajtu Sportske.net << i kao osobe. Prema njemu niko ne može da bude ravnodušan, ili ga voliš, ili ga mrziš. To ga čini posebnim i drago mi je što sam imao priliku da sarađujem sa njim. Ako pobeđuješ - bezgranično će ti verovati. Žoze iz tebe izvlači neke stvari za koje nisi ni znao da postoje'', rekao je Ivanović.
Na pitanje novinara kakav je Karlo Anćeloti u odnosu na Murinja, Bane je odgovorio:
''Sasvim drugačiji tim, ali mislim da bi svaki igrač poželeo da celu karijeru odigra pod Karlom. On je veoma miran, uvek svu negativnost primi na sebe, igračima pruži mir. Potpuno ima drugačiji stil od Murinja, ali obojica imaju rezultate'', istakao je Ivanović.
Bane je nedavno potpisao ugovor sa Zenitom do juna 2019. godine.









