Izvor: Sportski Žurnal, 03.Jul.2012, 17:30 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Baloteli i Bufon u “klinču” posle finala
Napadač reprezentacije Italije Mario Baloteli imao je verbalni sukob sa kapitenom Đanluiđijem Bufonom posle finalne utakmice prvenstva Evrope, jer je za ubedljiv poraz od Španije (4:0) okrivio igrače Juventusa u timu Azura.
Italijanski mediji navode da je Baloteli „izleteo” sa teren nakon poslednjeg sudijskog zvižduka u Kijevu, ali da se ubrzo vratio na ceremoniju dodele medalja.
Napadaču je bilo teško da sakrije razočarenje i nezadovoljstvo zbog poraza, >> Pročitaj celu vest na sajtu Sportski Žurnal << pa je u svlačionici posle dodele medalja napao članove italijanskog tima koji nastupaju za Juventus, šampiona Serije A.
Odmah je reagovao Bufon, koji je takođe član torinskog kluba, a rasprava dvojice fudbalera trajala je desetak minuta, pre nego što su se strasti smirile.
U startnoj postavi Italije za finale EP našla su se šestorica igrača Juventusa, Bufon, Đorđo Kjelini, Leonardo Bonući, Andrea Pirlo, Klaudio Markizio i Andrea Barzalji.
Baloteli je sada član Mančester Sitija, ali je do pre dve godine igrao za milanski Inter.
Nastavak na Sportski Žurnal...













