Bajern trenirao za PSŽ, Koman sprečio bruku (VIDEO)

Izvor: MozzartSport.com, 02.Dec.2017, 18:32   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Novi Kiksevi Lajpciga i Borusije po ukusu Bavaraca

Kingsli Koman je zaustavio posrtanje Bajerna (posle poraza od Menhengladbaha) koji su dugo mučio sa Hanoverom na Alijanc areni, ali trijumfovao sa 3:1 i odlepio se pratiocima na tabeli. Bavarcima su prijali današnji kiksevi Lajpciga i Borusije na gostovanjima, a ako i Šalke nešto kasnije bude pogrešio protiv Kelna, Bajern će najverovatnije završiti posao u odbrani titule još pre Božića.

Sjajan su otpor >> Pročitaj celu vest na sajtu MozzartSport.com << gosti sa severa Nemačke pružili danas, ali nisu imali sreće jer je talentovani Francuz pogotkom u 67. minutu doneo Bavarcima tri boda. Pre toga je Vidal doveo Bajernu vođstvo u 17. minutu, a nakon promašenog penala Filkruga, Hanover je ipak stigao do izjednačenja u 38. preko Holanđanina Benšopa.

Ipak, u nastavku je sve došlo na svoje mesto, a tačku na trijumf domaćina stavio je Robert Levandovski sa bele tačke koji je stigao do svog 14. gola u sezoni. Mnogo važnije od svega je što je Bajern sa pola snage odradio današnji meč i sačuvao snagu za okršaj sa Pari Sen Žermenom u Ligi šampiona koji ih očekuje sledeće nedelje.

Borusija iz Dortmunda je nastavila svoju seriju bez trijumfa i na gostovanju u Leverkuzenu gde se izvukla u finišu pogotkom Ukrajinca Jarmolenka - 1:1. Sjajno su Farmaceuti odigrali prvo poluvreme, poveli preko Kevina Folanda u 30, ali je crveni karton Vendela zbog preoštrog starta nad Kastrom u završnici prvog dela skupo koštao Bajer.