Bajern the gr8 – osma uzastopna titula ide u Minhen VIDEO

Izvor: B92, 16.Jun.2020, 22:26

Bajern "the gr8" – osma uzastopna titula ide u Minhen VIDEO

Fudbaleri minhenskog Bajerna osigurali su osmu vezanu titulu šampiona Nemačke pobedom nad Verderom u Bremenu rezultatom 1:0 (1:0).

Jedini gol na meču postigao je Robert Levandovski u 43. minutu susreta.

Ovom pobedom Bavarci su dva kola pre kraja matematički obezbedili osvajanje "salatare", sa deset bodova više i utakmicom više od Borusije Dortmund.

Bajern je do 78. minuta kontrolisao dešavanja na terenu, a prvu veliku šansu imao je Kingsli Koman >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << u 24. minutu posle dodavanja Tomasa Milera.

Ali, gol je pao dva minuta pre kraja prvog dela, a strelac je bio Robert Levandovski.

Bilo je sumnji oko toga da li je bilo ofsajda, ali je VAR potvrdio da je sve bilo čisto i Bajern je poveo.

U nastavku je Bajern potpuno "umrtvio" meč i nije se preterano trudio da napadne poslednju liniju domaćih kojom je komandovao Miloš Veljković.

Najviše je zapretio Bendžamin Pavar sa distance i za malo promašio pored desne stative.

A onda je u 78. minutu mladi Alfonso Dejvis dobio drugi žuti karton i sve se "zakuvalo" na terenu u Bremenu.

Verder je krenuo svim silama u napad, a tek kada je u igru ušao vremešni Klaudio Pizaro došli su do prilike.

Centaršut sa desne strane zahvatio je glavom Juja Osako, a Manuel Nojer je vošlebno odbranio i tako obezbedio titulu Bajernu.

To je osma uzastopna "salatara" Bavaraca, a rekordna 30. u istoriji kluba.