Izvor: RTS, 05.Feb.2023, 21:09

Bajern siguran protiv Volfsburga, Verder nadigrao Štutgart

Na gostujućim terenima pobede su slavili Verder nad Štutgartom sa 2:0 i vodeći Bajern nad Volfsburgom u poslednjim utakmicama 19. kola Bundelige. U svojevrsnom derbiju kola Bajern je praktično pobedu obezbedio tokom 20 minuta igre već u prvom poluvremenu.
Već posle 9. minuta igre pobedničku seriju pogodaka Bajerna počeo je Koman koji je već posle pet minuta uvećao prednost na 2:0, a već u 19. minuti Miler postiže pogodak za 3:0 posle čega nije >> Pročitaj celu vest na sajtu RTS << bilo dileme o pobedniku.

U ostatku meča Volfsburg se nije predavao ali su uspeli samo da umanje razliku u 44. minutu golom Kaminskog, a potom su dobili i igrača više u drugom poluvremenu posle isključenja Kimiha zbog dva žuta kartona u 54. moinutu.
Ipak sve nade domaćina je ugasio Musijala pogotkom za 4:1, pa su do kraja uspeli samo da ublaže poraz pogotkom Svanberga u 81. minutu za konačnih 4:2.
Na gostovanju su slavili i fudbaleri Verdera nadigravši Štutgart sa 2:0 i drugim uzastopnim trijumfom sa 27 bodova došli do trenutno osme pozicije u šampionatu.
Posle ravnopravnog duela tokom prvog poluvremena, pobedu gostiju najavio je danski internacionalac Jens Stage lepim pogotkom sa 20-tak metara prvim golom u sezoni, a konačni rezultat je u 77. minutu postavio Marvin Dukš.
Od 79. minuta za pobednički tim je zaigrao i reprzentativac Srbije Miloš Veljković.
U sledćem kolu Verder dočekuje Borusiju iz Dortmunda, a Štutgart, koji je trenutno pri začelju tabele na 16. mestu sa istim brojem bodova, putuje u Frajburg.