Bajern pod istragom UEFA zbog podrške Kosovu

Izvor: Blic, 12.Mar.2014, 15:56   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Bajern pod istragom UEFA zbog podrške Kosovu

Disciplinska komisija Evropske fudbalske unije (UEFA) otvorila je postupak protiv Bajerna iz Minhena zbog transparenta podrške prijemu Kosova u tu organizaciju, potvrdio je na poznati novinar Pedro Pinto, šef UEFA pres tima.

Na spornom transparentu izmenjen je slogan UEFA i pisalo je: Reci NE rasizmu, reci DA Kosovu" i Bavarci se suočavaju sa kaznom od 70.000 evra.

Ovo je već drugi put ove sezone da se na >> Pročitaj celu vest na sajtu Blic << Bajernovim utakmicama u elitnom takmičenju iznosi podrška zahtevima nepriznatog saveza Kosova, nakon što je na utakmici sa Viktorijom Plzen iznet transparent "UEFA prihvati Kosovo".

Bajern bi mogao da bude kažnjen i zbog još jednog uvredljivog transparenta, mada u tom slučaju još nije otvorena istraga. Naime, navijači Bavaraca istakli su homofobičan transparent sa karikaturom Mesuta Ozila, nemačkog reprezentativca iz Arsenala.

Dres Bajerna nosi švajcarski Albanac, poreklom sa Kosova, Đerdan Šaćiri, koji je osvajanje Lige šampiona prošle godine u Londonu proslavio sa kosovskom zastavom.

Najčitanije SADA:
Pogledaj vesti o: Evropska Unija,   Autonomna pokrajina Kosovo i Metohija

Nastavak na Blic...



Pročitaj ovu vest iz drugih izvora:
Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Blic. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Blic. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.