Izvor: SrbijaDanas.com, 26.Maj.2020, 23:04

BUDESLIGA: Vukovi pojeli Bajer, Kostić spasio Ajntraht (VIDEO)

Remi Verdera i Menhegladbaha.
Osim Der klasikera, odigrano je još tri meča 28. kola Bundeslige, a slobodno se može reći da je Volfsburg priredio veliko iznenađenje pošto je potpuno nadigrao i ubedljivo savladao favorizovani Bajer u Leverkuzenu sa 4:1.
Naznake trijumfa gostiju stigle su u 43. minutu kada je Pongračić doveo Volfsburg u vođstvo i ujedno mu obezbedio prednost na poluvremenu. Međutim, odlična igra gostiju u drugom poluvremenu je zapravo razmontirala Haverca i družinu. Arnold i Štafen su u 64. i 68. minutu bacili u nokdaun grogiranog domaćina, da bi ga Pongračić dotukao drugim golom u 75. minutu. Tek da koliko-toliko bude spašena čast Bajera pobrinuo se Baumgartlinger u 86. minutu....