BRONZA ZA SRBIJU: Martinović TREĆI u Evropi - Barna u finalu!

Izvor: SrbijaDanas.com, 12.Avg.2022, 19:42

Sjajna vest za srpski sport.

Srpski takmičar u sinhronom plivanju - Ivan Martinović je na Evropskom prvenstvu u Rimu je osvojio bronzano odličje.

On je do trećeg mesta stigao u disciplini solo tehnički, rezultatom 58.8834.

🥉 Ivan Martinović, naš takmičar u sinhronom plivanju na Evropskom prvenstvu u Rimu je osvojio BRONZANO odličje u disciplini solo tehnički, rezultatom 58.8834.

💪 Bravoooo Ivane! #TeamSerbia #sinhronoplivanje pic.twitter.com/4n6MxywboV
— Team Serbia (@OKSrbije) August 12, 2022

Srpski plivač Andrej Barna plasirao se u finale trke na 100 metara slobodnim stilom.

Barna je u polufinalu otplivao 100 metara za 48,21 sekundi, zauzeo četvrto mesto u svojoj polufinalnoj grupi i sa ukupno šestim vremenom izborio plasman u veliko finale koje se održava sutra popodne.

Momku rođenom 1998. godine u Subotici ovo će biti prvo finale na velikim takmičenjima u seniorskoj konkurenciji. Prethodno su mu finala izmakla za samo jednu poziciju na svetskom i evropskom šampionatu.

Najbrži u polufinalu bio je  mladi Rumun David Popovići rođen 2004. godine, koji je postavio rekord šampionata u vremenu 46.98 sekundi, to je ujedno i svetski juniroski rekord

BONUS VIDEO: Pogledajte scenu sa svadbe Ane Dabović