BRAJANU LAUDRUPU OTKRIVEN KANCER

Izvor: Kurir, 07.Sep.2010, 19:07   (ažurirano 02.Apr.2020.)

BRAJANU LAUDRUPU OTKRIVEN KANCER

KOPENHAGEN - Nekadašnjem reprezentativcu Danske u fudbalu Brajanu Laudrupu na lekarskim pregledima je otkriven je rak limfocita, preneli su lokalni mediji. Laudrup je, nakon saznanja da je oboleo od teške bolesti, izjavio da je "šokiran dijagnozom" i najavio "tešku borbu" za život.

KOPENHAGEN - Nekadašnjem reprezentativcu Danske u fudbalu Brajanu Laudrupu na lekarskim pregledima je otkriven je rak limfocita, preneli su lokalni mediji.

Laudrup je, nakon saznanja >> Pročitaj celu vest na sajtu Kurir << da je oboleo od teške bolesti, izjavio da je "šokiran dijagnozom" i najavio "tešku borbu" za život.

Lekari koji su pregledali 41-godišnjeg Laudrupa saopštili su da su "optimisti" po pitanju ozdravljenja pacijenta, pošto su simptomi raka otkriveni u ranoj fazi bolesti.

Prva zvezda danskog državnog tima u istorijskom pohodu na titulu prvaka Evrope, na šampionatu u Švedskoj 1992. godine, najavila je da će nastaviti sa radom kao komentator nacionalne televizije.

U dugoj reprezentativnoj karijeri mlađi od braće Laudrup nastupio je 82 puta za Dance i postigao 21 gol. Igrao je u mnogim evropskim klubovima, od kojih su najpoznatiji Bajern iz Minhena, Milan, Fjorentina, Ajaks i Glazgov Rendžers.

Nastavak na Kurir...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Kurir. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Kurir. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.