BOKS: Bute izgubio svetsku titulu

Izvor: Sportski Žurnal, 27.Maj.2012, 15:37   (ažurirano 02.Apr.2020.)

BOKS: Bute izgubio svetsku titulu

Rumun Lučijan Bute izgubio je u Notingemu svetsku titulu u supersrednjoj kategoriji u verziji IBF koju je osvojio britanac Karl Froč, idol tog grada.
Bute je izgubio u petoj rundi nokautom u vrlo teškom susretu pod jakim udarcima Froča zbog kojih je priveden u bolnicu.
Bute je ipak imao snage da Froču čestita pobedu
Posle poraza Bute je rekao da je siguran da ima snage da ide dalje i da nije utučen posle poraza.
Rumunski >> Pročitaj celu vest na sajtu Sportski Žurnal << bokser je osvojio svetsku titulu 2007. godine nakon što je pobedio nokautom Kolumbijanca Alehandra Berioa i od tada je odbranio devet puta.
Deveti put je Bute odbranio svetsku titulu u supersrednjoj kategoriji u verziji IBF u susretu sa Jamančaninom Glenom Džonsonom.
Bute (32) je do noćašnneg poraza nokautom zabeležio 30 pobeda u profesionalnom boksu, od kojih 24 nokautom i nije imao nijedan poraz.
Rumunski bokser je ušao u profesionalni boks 2003. godine kada je potpisao ugovor sa kanadskim klubom Interbox. On živi u Montrealu, a trener mu je Stefan Laruš.

Nastavak na Sportski Žurnal...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Sportski Žurnal. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Sportski Žurnal. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.