Izvor: Radio Televizija Vojvodine, 31.Okt.2015, 19:00 (ažurirano 02.Apr.2020.)
BG: Festival "Čembalo, živa umetnost"
Koncertom ansambla "Beogradski barok" u Kolarčevoj zadužbini u Beogradu, danas počinje 12. Međunarodni festival "Čembalo, živa umetnost - Ars vivendi clavicembalum".
"Beogradski barok" će, u saradnji sa Centrom za muziku Kolarčeve zadužbine, prirediti koncert za decu, u okviru ciklusa "Mala škola bontona - Kako se sluša koncert".
Ansambl će, zajedno sa Milošem Milovanovićem, provesti decu kroz svet baroknog zvuka i izvesti posebno pripremljen program, čime >> Pročitaj celu vest na sajtu Radio Televizija Vojvodine << će biti ukazano na značaj edukacije.
Do 12. novembra u nekoliko koncertnih sala (Kolarčeva zadužbina, Artget, Italijanski institut za kulturu, Dom Vojske, Skupština grada) predstaviće će se domaći čembalisti - Smiljka Isaković, Milan Popović, Jovana Topalov, Predrag Gosta i Anastasija Marković, kao i gosti iz inostranstva - Erik Traksler, Frederik Has i Otavijan Teneranija.
Kao deo pratećeg programa festivala biće organizovan nastup polaznika majstorskih kurseva i koncert beogradskih studenata i učenika čembala.
Međunarodni festival čembala, koji od 2004. godine organizuje Kulturni centar Beograda, predstavlja jedinstvenu muzičku manifestaciju u Evropi.
Ulaznice za koncerte u Kolarčevoj zadužbini su u prodaji po ceni od 100 i 200 dinara, dok je ulaz na ostale koncerte slobodan.
Nastavak na Radio Televizija Vojvodine...










