
Izvor: Kurir, 04.Nov.2010, 16:17 (ažurirano 02.Apr.2020.)
BERLUSKONI POZVAO DEL PJERA U MILAN
MILANO - Vlasnik slavnog italijanskog fudbalskog prvoligaša Silvio Berluskoni javno je pozvao legendarnog golgetera konkurentskog Juventusa Alesandra Del Pjera da profesionalnu karijeru završi u njegovom klubu.
Italijanski premijer priznao je novinarima da je nakon poraza Milana na svom terenu od Juventusa u prošlom kolu italijanskog šampiona sišao u svlačionicu protivnika i pozvao Del Pjera da na leto, kada mu bude istekao ugovor sa "crno belima", pređe na "San Siro".
>> Pročitaj celu vest na sajtu Kurir <<
- Juventus ima sjajan tim, a to je zato što ima Del Pjera. U svlačionici sam mu rekao da znam da mu u junu ističe ugovor i pozvao ga da dođe u Milan. Bilo bi sjajno kada bi takav igrač karijeru završio u našem klubu - rekao je Berluskoni za Skaj Italiju.
Del Pjero bez prestanka igra za Juventus od 1993. godine, a sa 179. postignutih prvenstvenih golova najbolji je strelac italijanskog prvenstva svih vremena.