Azarenka po drugi put osvojila Majami

Izvor: Blic, 02.Apr.2011, 22:25   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Azarenka po drugi put osvojila Majami

Viktorija Azarenka po drugi put u karijeri je osvojila titulu na turniru u Majamiju, pošto je bez problema savladala Ruskinju Mariju Šarapovu sa 2:0 (6:1, 6:4).

Azarenka je bila postavljena za osmog nosioca na turniru, a savladala je 13. igračicu sveta. Ovo je bio njihov peti međusobni duel, posle koga Beloruskinja vodi sa 3:2 u pobedama.

U finalu, Azarenka je veoma lako dobila prvi set sa 6:1 i nastavila u istom tempu.

U drugom setu povela je sa 4:0, >> Pročitaj celu vest na sajtu Blic << Šarapova je smanjila na 4:3, a onda

je njena protivnica došla do petog gema i servirala za titulu.

Međutim, Ruskinja je napravila brejk i ostala u meču još jedan gem.

Nagradni fond turnira u Majamiju je 3.645.000 dolara. Pobednici je pripalo 700.000, a finalistkinjii 350.000 dolara.

Nastavak na Blic...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Blic. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Blic. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.