Atletiku malo 3:0, Espanjol i dalje u igri za opstanak

Izvor: B92, 24.Maj.2023, 23:55

Fudbaleri Espanjola i Atletiko Madrida odigrali su 3:3 u meču 36. kola La Lige.

Ekipa iz Madrida je imala prednost od 3:0, ali to nije bilo dovoljno da dođu do tri boda na stadionu u Barseloni.

Saul Njigez i Antoan Grizman su bili strelci za Atletiko u prvom delu utakmice.

Samo što je počelo drugo poluvreme tako je Janik Fereira Karasko povećao prednost svoje ekipe.

I kada su svi mislili da je tu kraj, fudbaleri Espanjola su krenuli na sve ili >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << ništa i to im se isplatilo.

U 64. minutu Sezar Montes je smanjio prednost gostiju, a u 75. minutu je Hoselu uveo dramu u utakmicu na stadionu Espanjola.

Dok je samo četiri minuta kasnije veliku radost navijačima i izjednačenje domaćoj ekipi doneo Vinisijus Souza.

Espanjol je tako ostao u trci za ostanak u La Ligi, jer sada ima tri boda manje od Kadisa koji se nalazi u sigurnoj zoni. Atletiko je propustio priliku da prestigne Real, jer sada ima bod manje od "kraljevskog" kluba, a do kraja ima još dva kola.

U pretposlednjem kolu Espanjol će gostovati Valensiji, dok će Atletiko dočekati Real Sosijedad.

U drugoj utaknici Hetafe je na stadionu Benito Viljamarin slavio protiv Betisa sa 1:0.

Jedini gol je postigao Omar Alderete u 69. minutu igre.

Betis je najverovatnije obezbedio igranje u Ligi Evrope u narednoj sezoni, dok je Hetafe posle ova tri boda pobegao iz zone ispadanja.

Zeleno-beli će u narednom kolu gostovati Đironi, dok će Hatefe dočekati Osasunu.