Atletiko ne greši u La Ligi – Jorgandžije bez problema protiv Alavesa

Izvor: B92, 30.Okt.2023, 00:01

Atletiko ne greši u La Ligi – "Jorgandžije" bez problema protiv Alavesa

Fudbaleri Atletiko Madrida nastavili su seriju pobeda protiv Alavesa na svom terenu od 2:1 (2:0) .

Madriđani su stilgli do svoje šeste pobede u nizu u La Ligi.

Golove za Jorgandžije su postigli Rikelme i Morata, koji su Atletiko popeli na treće mesto sa tri boda manje od prvog Real Madrida, a ispred Barselone.

Uzdrman je Atletiko stigao na ovaj meč protiv Alavesa posle neplaniranog remiija protiv Seltika u Ligi šampiona i sa željom da nastavi niz pobeda >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << u La Ligi.

Samo jednu ozbilnju priliku smo videli za dvadeset minuta igre na stadionu Vanda Metropolitano.

Rodrigo Rikelme je primio loptu u kaznenom prostoru, potom je uputio jedan obećavajući udarac, ali je Antonio Siviera intervenisao i zaustavio pokušaj fudbalera Atletika.

Ali su domaći u 27. minutu stigli do prednosti. Sjajan centaršut je poslao Morata koga je u kaznenom prostoru sjajno ispratio Rikelme, a Španac je onda poslao precizan udara posle koje je lopta ušla u gol uz levu stativu.

U 38. minutu je Atletiko lagano mogao da duplira prednost, ali je Antoan Grizman loše primio loptu i uputio loš udarac ka golu Alavesa.

Posle asistencije red je da Alvaro Morata i postigne gol. Posle jedne solo akcije Španac je poslao loptu u same rašlje i tako došao do svog šestog gola u ovoj sezoni i to se sve desilo u nadoknadi vremena u prvom poluvremenu.

Atletiko je u drugom poluvremenu prvi put zapretio tek u 73. minutu meča, kada je Molina šutirao, ali je Siviera dobro intervenisao.

Andre Gevara je zakuvao situaciju na terenu, jer je smanjio prednost Atletika u 90+6. minutu na 2:1

Atletiko će u sledećem kolu gostovati Las Palmasu, dok Alaves će dočekati Almeriju.